Sort by

scott has logged 38 entries for films during March 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Autopsy of Jane Doe

The Autopsy of Jane Doe

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
I Am Not Your Negro

I Am Not Your Negro

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Power Rangers

Power Rangers

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Kiki

Kiki

2016
×
★★★
Edit this entry  
27
Clouds of Sils Maria

Clouds of Sils Maria

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Much Ado About Nothing

Much Ado About Nothing

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Hi Stranger

Hi Stranger

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Power Rangers

Power Rangers

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Rammstein: Paris

Rammstein: Paris

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Equals

Equals

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
In the Distance

In the Distance

2015
×
★★★
Edit this entry  
19
Limbo

Limbo

2016
×
★★
Edit this entry  
19
9 Days: From My Window in Aleppo

9 Days: From My Window in Aleppo

2016
×
★★★½
Edit this entry  
19
We All Love The Seashore

We All Love The Seashore

2016
×
★★½
Edit this entry  
19
Clan

Clan

2016
×
★★★
Edit this entry  
18
Get Out

Get Out

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Personal Shopper

Personal Shopper

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
MeTube 2: August Sings Carmina Burana

MeTube 2: August Sings Carmina Burana

2016
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Plumber

The Plumber

2016
×
★★½
Edit this entry  
17
Fucking Bunnies

Fucking Bunnies

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Time and the Wave

Time and the Wave

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
A Silent Voice

A Silent Voice

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Other Half

The Other Half

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
LoveTrue

LoveTrue

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Unknown Girl

The Unknown Girl

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Denial

Denial

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Vessel

The Vessel

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Hidden Figures

Hidden Figures

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Tom Waits: Tales from a Cracked Jukebox

Tom Waits: Tales from a Cracked Jukebox

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Certain Women

Certain Women

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
I Don't Feel at Home in This World Anymore

I Don't Feel at Home in This World Anymore

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Logan

Logan

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry