• Patton Oswalt: I Love Everything

    ★★★

  • Beastie Boys Story

    ★★½

  • Extraction

    ★★★½

  • The Hunt

    ★★★★★

  • Spenser Confidential

    ★★★½

  • The Way Back

  • Bloodshot

    ★★★

  • Escape from Pretoria

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★

  • Onward

    ★★★½

  • The Call of the Wild

    ★★★★

  • Fantasy Island

    ★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • Disturbing the Peace

    ★★½

  • Bad Boys for Life

    ★★

  • My Spy

    ★★★½

  • Ana

    ★★★

  • Dolittle

    ★★★

  • Togo

    ★★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★★

  • 6 Underground

    ★★½

  • The Gentlemen

  • Spies in Disguise

    ★★★★

  • Jumanji: The Next Level

  • Richard Jewell

    ★★

  • Charlie's Angels

    ★★★

  • Playing with Fire

    ★★★

  • Frozen II

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★½

  • The Jesus Rolls

  • The Addams Family

    ★★½

  • Jexi

    ★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • Wonder Woman: Bloodlines

    ★★★

  • Semper Fi

    ★★★½

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★★

  • Doom: Annihilation

    ★½

  • The Irishman

    ★½

  • A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

    ★★★★½

  • In the Tall Grass

    ★★★½

  • VFW

    ★★

  • Battle at Big Rock

    ★★★★

  • 3 from Hell

  • Guns Akimbo

    ★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★★

  • Sea Fever

    ★★★

  • Motherless Brooklyn

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • The Aeronauts

    ★★★★★

  • The Fanatic

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Rabid

    ★½

  • Angel Has Fallen

    ★★★

  • It Chapter Two

    ★½

  • Iron Mask

    ★★

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Vivarium

    ★★½

  • Point Blank

    ★★★

  • Crawl

    ★★★

  • Annabelle Comes Home

    ★★★½

  • Escape Plan: The Extractors

  • Anna

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Too Old to Die Young

    ½

  • Deadwood: The Movie

    ★★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★