Sort by

idleprimate has logged 75 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
05
Take Your Pills

Take Your Pills

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Patton Oswalt: I Love Everything

Patton Oswalt: I Love Everything

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Jesus Rolls

The Jesus Rolls

2019
×
Read the review Edit this entry  
09
Heart of Dragon

Heart of Dragon

1985
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Iron Mask

Iron Mask

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Togo

Togo

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Forbidden Empire

Forbidden Empire

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Extraction

Extraction

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Standing Up, Falling Down

Standing Up, Falling Down

2019
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Way Back

The Way Back

2020
×
Read the review Edit this entry  
05
Beastie Boys Story

Beastie Boys Story

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Then Came You

Then Came You

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Fantasy Island

Fantasy Island

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Sea Fever

Sea Fever

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
Read the review Edit this entry  
13
Please Stand By

Please Stand By

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
My Spy

My Spy

2020
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Harder They Fall

The Harder They Fall

1956
×
★★★★
Edit this entry  
07
Bad Boys for Life

Bad Boys for Life

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Vivarium

Vivarium

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Hello, Dolly!

Hello, Dolly!

1969
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Bloodshot

Bloodshot

2020
×
★★★
Edit this entry  
24
Onward

Onward

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Battle at Big Rock

Battle at Big Rock

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Kingdom

The Kingdom

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Hunt

The Hunt

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Maverick

Maverick

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Parasite

Parasite

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Place Beyond the Pines

The Place Beyond the Pines

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Deuces Wild

Deuces Wild

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Stark Raving Mad

Stark Raving Mad

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Leisure

Leisure

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
iBoy

iBoy

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Nebraska

Nebraska

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
The Hidden

The Hidden

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Contagion

Contagion

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Ace in the Hole

Ace in the Hole

1951
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Guns Akimbo

Guns Akimbo

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Spies in Disguise

Spies in Disguise

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Spenser Confidential

Spenser Confidential

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Villains

Villains

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Ghosts of Mars

Ghosts of Mars

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Unlawful Entry

Unlawful Entry

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
VFW

VFW

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Toast

Toast

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry