Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Gran Turismo

Gran Turismo

2023
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
Edit this entry  
04
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Barbie

Barbie

2023
×
★★★½
Edit this entry  
25
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★½
Edit this entry  
17
Spider-Man: Across the Spider-Verse

Spider-Man: Across the Spider-Verse

2023
×
★★★★
Edit this entry  
04
Puss in Boots: The Last Wish

Puss in Boots: The Last Wish

2022
×
★★★★
Edit this entry  
08
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Woman King

The Woman King

2022
×
★★★½
Edit this entry  
13
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★½
Edit this entry  
12
Nope

Nope

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
05
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★
Edit this entry  
06
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★★
Edit this entry  
31
Crouching Tiger, Hidden Dragon

Crouching Tiger, Hidden Dragon

2000
×
Edit this entry  
31
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★★★
Edit this entry  
10
Bad Boys for Life

Bad Boys for Life

2020
×
★★★
Edit this entry  
03
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Edit this entry  
10
In Time

In Time

2011
×
Edit this entry  
31
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Kill List

Kill List

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Witch

The Witch

2015
×
★★★½
Edit this entry  
29
Candyman

Candyman

2021
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★½
Edit this entry  
19
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
21
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★
Edit this entry  
10
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★★
Edit this entry  
13
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
06
The Dig

The Dig

2021
×
★★★★
Edit this entry  
23
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Spree

Spree

2020
×
★★★½
Edit this entry  
29
American Honey

American Honey

2016
×
★★★
Edit this entry  
15
Ponyo

Ponyo

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Unfriended

Unfriended

2014
×
★★★½
Edit this entry  
19
Searching

Searching

2018
×
★★★½
Edit this entry  
24
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
19
House

House

1977
×
★★★½
Edit this entry  
18
Coco

Coco

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Aliens

Aliens

1986
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Circle

The Circle

2017
×
★★★
Edit this entry  
29
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★
Edit this entry  
19
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
31
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Joker

Joker

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★½
Edit this entry  
31
The Inventor: Out for Blood in Silicon Valley

The Inventor: Out for Blood in Silicon Valley

2019
×
★★★½
Edit this entry