• The Railway Children Return

    ★★★½

  • Where the Crawdads Sing

    ★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★½

  • Lightyear

    ★★★½

  • Elvis

    ★★★★★

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★★

  • Firestarter

    ★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • Downton Abbey: A New Era

    ★★★★

  • Metal Lords

    ★★★

  • The Northman

    ★★★★★

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★

  • Morbius

    ★★½

  • Umma

    ★★★

  • Ambulance

    ★★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★

  • The Lost City

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★★

  • Dog

    ★★★½

  • Uncharted

    ★★★

  • Marry Me

    ★★★

  • Death on the Nile

    ★★★

  • Brian and Charles

    ★★★★

  • Good Luck to You, Leo Grande

    ★★★★

  • Shattered

    ★★

  • Scream

    ★★★★½

  • The 355

    ★★★

  • A Journal for Jordan

    ★★★

  • The King's Man

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Shaun the Sheep: The Flight Before Christmas

    ★★★★½

  • Schemes in Antiques

    ★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Boxing Day

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★★★½

  • House of Gucci

    ★★★★

  • The Princess Switch 3: Romancing the Star

    ★★

  • Pirates

    ★★★½

  • Sing 2

    ★★★★

  • Clifford the Big Red Dog

    ★★★

  • Operation Mincemeat

    ★★★½

  • Red Notice

    ★★½

  • Love Hard

    ★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★

  • The Phantom of the Open

    ★★★★

  • Antlers

    ★★★½

  • Robin Robin

    ★★★★½

  • Ron's Gone Wrong

    ★★★½

  • The Harder They Fall

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • The Black Phone

    ★★★★½

  • There's Someone Inside Your House

    ★★½

  • My Little Pony: A New Generation

    ★★★

  • Cry Macho

    ★★★★

  • Benediction

    ★★★½

  • The Guilty

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★★

  • Kate

    ★★★½

  • Dear Evan Hansen

    ★★

  • Copshop

    ★★★

  • Happening

    ★★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★★