Sort by

Sophie has logged 337 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The King's Man

The King's Man

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Titane

Titane

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
★★½
Edit this entry  
29
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Robin Robin

Robin Robin

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Edit this entry  
26
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★½
Edit this entry  
26
Ron's Gone Wrong

Ron's Gone Wrong

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Shaun the Sheep: The Flight Before Christmas

Shaun the Sheep: The Flight Before Christmas

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Snowman and The Snowdog

The Snowman and The Snowdog

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Snowman

The Snowman

1982
×
★★★★★
Edit this entry  
23
The Princess Switch 3: Romancing the Star

The Princess Switch 3: Romancing the Star

2021
×
★★
Edit this entry  
21
A Nutcracker Christmas

A Nutcracker Christmas

2016
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★½
Edit this entry  
19
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Edit this entry  
16
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Clifford the Big Red Dog

Clifford the Big Red Dog

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Lamb

Lamb

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Boxing Day

Boxing Day

2021
×
★★★
Edit this entry  
11
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
★★★½
Edit this entry  
11
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Edit this entry  
09
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Blue Bayou

Blue Bayou

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Miss Fisher and the Crypt of Tears

Miss Fisher and the Crypt of Tears

2020
×
★★★½
Edit this entry  
03
Call Me Mrs. Miracle

Call Me Mrs. Miracle

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Cruella

Cruella

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Finding Angel

Finding Angel

2021
×
★★★
Edit this entry  
27
Insidious: Chapter 2

Insidious: Chapter 2

2013
×
★★½
Edit this entry  
27
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Censor

Censor

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Pirates

Pirates

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
King Richard

King Richard

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Solomon Kane

Solomon Kane

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Mothering Sunday

Mothering Sunday

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★½
Edit this entry  
15
Cry Macho

Cry Macho

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Love Hard

Love Hard

2021
×
★★★
Edit this entry  
12
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Mamaboy

Mamaboy

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
04
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★★
Edit this entry  
01
Twitches Too

Twitches Too

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Antlers

Antlers

2021
×
★★★½
Edit this entry