Sophie has logged 23 entries for films during September 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Moms' Night Out

Moms' Night Out

2014
×
Edit this entry  
30
My Little Pony: A New Generation

My Little Pony: A New Generation

2021
×
★★★
Edit this entry  
25
Monster House

Monster House

2006
×
★★★½
Edit this entry  
25
Dora and the Lost City of Gold

Dora and the Lost City of Gold

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★★★½
Edit this entry  
25
The Addams Family

The Addams Family

2019
×
★★★
Edit this entry  
23
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★
Edit this entry  
23
A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Candyman

Candyman

2021
×
★★★½
Edit this entry  
18
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Lucy

Lucy

2014
×
★★½
Edit this entry  
18
Kate

Kate

2021
×
★★★½
Edit this entry  
18
Gunpowder Milkshake

Gunpowder Milkshake

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Copshop

Copshop

2021
×
★★★
Edit this entry  
16
Candyman

Candyman

1992
×
★★★½
Edit this entry  
14
Malignant

Malignant

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Cinderella

Cinderella

2021
×
★½
Edit this entry  
12
Lucky Number Slevin

Lucky Number Slevin

2006
×
★★★½
Edit this entry  
10
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★
Edit this entry  
09
The Losers

The Losers

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Edit this entry  
04
To All the Boys: Always and Forever

To All the Boys: Always and Forever

2021
×
★★★
Edit this entry  
04
The DUFF

The DUFF

2015
×
★★★
Read prior review Edit this entry