• Al Harasek

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • The Northman

    ★★★½

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★

  • The Batman

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • Crumbling Lights

  • Aline

  • Tel Aviv

    ★★½

  • Squid Game

  • The Death of David Cronenberg

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Dune

    ★★★½

  • Cyrano

    ★★

  • Belfast

    ★★½

  • Becoming Cousteau

    ★★★½

  • Hell's Women

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Lamb

    ★★

  • Titane

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Ahed's Knee

    ★★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ½

  • Annette

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • Predestination

  • Bo Burnham: Inside

  • Love, Death & Robots: All Through the House

  • Love, Death & Robots: Life Hutch

  • Love, Death & Robots: The Drowned Giant

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

  • Love, Death & Robots: Pop Squad

  • Love, Death & Robots: Snow in the Desert

  • Love, Death & Robots: The Tall Grass

  • Love, Death & Robots: Ice

  • Save Ralph

  • The Center Lane

  • Nobody

    ★★★½

  • Petite Maman

    ★★★

  • Artifice

  • Flee

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★½

  • Pretend It's a City

  • Earwig and the Witch

    ★★

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★½

  • Hubie Halloween

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★½

  • Nomadland

    ★★★½

  • Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Night Shifts

  • Tenet

    ★★★

  • Words Bubble Up Like Soda Pop

  • The Rise And Fall Of Shem Tov Heavy

  • The Letter Room

    ★★★½

  • If Anything Happens I Love You

  • Martin Scorsese's Quarantine Short Film

  • Man 2020

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★½

  • Fantasy Island

    ★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • Model Citizen

  • The Turning Point

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Little Women

    ★★★★