Sort by

Jenny has logged 249 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Tenet

Tenet

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Old Boys

Old Boys

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Alternative Math

Alternative Math

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Hair Love

Hair Love

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Regardez

Regardez

2016
×
Read the review Edit this entry  
24
The Little Mermaid Live!

The Little Mermaid Live!

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Little Mermaid

The Little Mermaid

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Cinderella

Cinderella

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Little Mermaid

The Little Mermaid

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
All About Eve

All About Eve

1950
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Rebecca

Rebecca

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Rebecca

Rebecca

1940
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Mucho Mucho Amor: The Legend of Walter Mercado

Mucho Mucho Amor: The Legend of Walter Mercado

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Moonstruck

Moonstruck

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Barefoot in the Park

Barefoot in the Park

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
How to Marry a Millionaire

How to Marry a Millionaire

1953
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Center of My World

Center of My World

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Shanghai Express

Shanghai Express

1932
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Butch Cassidy and the Sundance Kid

Butch Cassidy and the Sundance Kid

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Feminists: What Were They Thinking?

Feminists: What Were They Thinking?

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Bulbbul

Bulbbul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Lilya 4-ever

Lilya 4-ever

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Meek's Cutoff

Meek's Cutoff

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Indecent Proposal

Indecent Proposal

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
3 Türken und ein Baby

3 Türken und ein Baby

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Hot Girls Wanted

Hot Girls Wanted

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
13th

13th

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Boys in the Band

The Boys in the Band

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Nosferatu

Nosferatu

1922
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Never Goin' Back

Never Goin' Back

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Amores Perros

Amores Perros

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Belle de Jour

Belle de Jour

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

1946
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Unpregnant

Unpregnant

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry