• Don't Look Up

    ★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • All Too Well: The Short Film

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • Halloween Kills

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★★

  • Spencer

    ★★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★

  • Malignant

    ★★½

  • The Card Counter

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • Pig

    ★★

  • I Wish I Still Believed In God

    ★★★★★

  • Annette

    ★★★★½

  • Epstein’s Shadow: Ghislaine Maxwell

  • Love, Death & Robots: All Through the House

  • Save Ralph

    ★★★★★

  • Nobody

    ★★

  • FILTHY

    ★★★★½

  • Willy's Wonderland

    ★★

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

  • Framing Britney Spears

  • Who's Asking About That?

    ★★★★★

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

  • For Myself, Alone

    ★★★★★

  • Mank

    ★★

  • OPAL

    ★★★★½

  • Donald Trump Is President and You're Not: A Portrait of Donald J. Trump

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • The Boulet Brothers' Dragula: Resurrection

  • Freaky

    ★★

  • Hubie Halloween

    ★★★

  • Solitary Comfort

    ★★★★★

  • Another Round

    ★★★½

  • Mainstream

    ★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • The War with Grandpa

    ½

  • Tenet

    ★★★

  • Host

    ★★★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★

  • I Know This Much Is True

    ★★★★

  • I've Been Afraid

  • Shiva Baby

    ★★★

  • The Weeknd: After Hours

  • The Invisible Man

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Black Bear

    ★★★★

  • Spree

    ★½

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★★½

  • Goldman v Silverman

    ★★★★

  • The White Whale (Working Title)

  • The Irishman: In Conversation

  • Old Habits

    ★★★★★

  • Photograph

    ★★★★★

  • Headlights

    ★★★★★

  • Tagged

    ★★★★★

  • Tasteless

    ★★★★★

  • Doctor Sleep

    ½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Color Out of Space

    ★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★½

  • Tomorrow

    ★★★★★

  • SHOP: A Pop Opera

    ★★★★½

  • Anima

    ★★★★½

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★★