Sort by
  • Daisy Jones & the Six

    ★★★★★

  • Your Place or Mine

    ★★

  • Selena Gomez: My Mind & Me

    ★★★★★

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★½

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★★

  • Roald Dahl's Matilda the Musical

    ★★★½

  • Dahmer – Monster: The Jeffrey Dahmer Story

    ★★★★½

  • Amsterdam

    ★★

  • Do Revenge

    ★★★★

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★★½

  • The Menu

    ★★★★

  • Causeway

    ★★★½

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • Don't Worry Darling

    ★★★

  • The Whale

    ★★★½

  • Pearl

    ★★★★

  • Bones and All

    ★★★★★

  • Love in the Villa

    ★★

  • Predestinado: Arigó e o Espírito do Dr. Fritz

    ★★★½

  • Terrifier 2

    ★★★

  • Barbarian

    ★★★★

  • The Red Suitcase

    ★★★★

  • Purple Hearts

    ★★½

  • Orphan: First Kill

    ★★

  • Bullet Train

    ★★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★

  • The Flying Sailor

    ★★½

  • Hustle

    ★★★

  • Elvis

    ★★★★

  • Ice Merchants

    ★★★★

  • Holy Spider

    ★★★★

  • Triangle of Sadness

    ★★★★★

  • Aftersun

    ★★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★½

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★

  • Deep Water

  • My Year of Dicks

    ★★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★★½

  • X

    ★★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • The Quiet Girl

    ★★★★

  • Wake

    ★★★★

  • Emergency

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★★

  • The Actress

    ★★★★

  • Night Teeth

    ★★

  • The Black Phone

    ★★★½

  • There's Someone Inside Your House

  • The Boy Who Killed My Parents

    ★★★

  • The Girl Who Killed Her Parents

    ★★★½

  • Birds of Paradise

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★★½

  • The Bones

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★½

  • Marcel the Shell with Shoes On

    ★★★★★

  • Happier Than Ever: A Love Letter to Los Angeles

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • Afterlife of the Party

    ★★★

  • Candyman

    ★★★★½

  • Brand New Cherry Flavor

    ★★★★

  • Desvirtude

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★★

  • Elite Short Stories: Carla Samuel

    ★★★

  • Elite Short Stories: Omar Ander Alexis

    ★★★★½