Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★½
Edit this entry  
22
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
Read the review Edit this entry  
22
[REC]

[REC]

2007
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Visit

The Visit

2015
×
★★
Edit this entry  
30
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★★★★
Edit this entry  
20
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★½
Edit this entry  
19
Malignant

Malignant

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Pulse

Pulse

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Cure

Cure

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Descent

The Descent

2005
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★
Edit this entry  
31
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Twilight

Twilight

2008
×
★★
Edit this entry  
03
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★
Edit this entry  
30
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★
Edit this entry  
28
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★½
Edit this entry  
28
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Labyrinth

Labyrinth

1986
×
★★★
Edit this entry  
26
Luca

Luca

2021
×
★★★½
Edit this entry  
16
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Dog Day Afternoon

Dog Day Afternoon

1975
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Blazing Saddles

Blazing Saddles

1974
×
½
Read the review Edit this entry  
07
Tenet

Tenet

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★½
Edit this entry  
02
Summer of 84

Summer of 84

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★
Edit this entry  
22
Weathering with You

Weathering with You

2019
×
★★★½
Edit this entry  
10
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Sleepaway Camp

Sleepaway Camp

1983
×
★★★½
Edit this entry  
02
Candyman

Candyman

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Thing

The Thing

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Double Indemnity

Double Indemnity

1944
×
★★★★
Edit this entry  
24
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
Read the review Edit this entry  
21
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
Read the review Edit this entry  
09
The Devil's Backbone

The Devil's Backbone

2001
×
★★★½
Edit this entry  
03
All That Heaven Allows

All That Heaven Allows

1955
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Monsters University

Monsters University

2013
×
★★½
Edit this entry  
01
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
14
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry