• Lady in the Water

    ★½

  • The Twilight Saga: New Moon

    ★½

  • The Visit

    ★★

  • The Lost Boys

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★

  • Midnight Mass

    ★★★½

  • Bo Burnham: What.

    ★★★★

  • Arrival

    ★★★★★

  • Eraserhead

    ★★★★★

  • Train to Busan

    ★★½

  • Poltergeist

    ★★½

  • Malignant

    ★★★

  • Heathers

    ★★★★

  • Pulse

    ★★★

  • Cure

    ★★★★★

  • Singin' in the Rain

    ★★★★★

  • Dog Day Afternoon

    ★★★★½

  • The Apartment

    ★★★★★