Sort by

Leonardo Adrian has logged 331 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★½
Edit this entry  
26
Maleficent

Maleficent

2014
×
★½
Edit this entry  
26
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★
Edit this entry  
24
Constantine

Constantine

2005
×
★★★
Edit this entry  
24
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Bad Words

Bad Words

2013
×
★★½
Edit this entry  
20
Billy Joel - The Last Play at Shea

Billy Joel - The Last Play at Shea

2010
×
★★★★
Edit this entry  
20
Single All the Way

Single All the Way

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Meet Me in St. Louis

Meet Me in St. Louis

1944
×
★★★½
Edit this entry  
19
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★½
Edit this entry  
18
Four Lions

Four Lions

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Four Lions

Four Lions

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
18
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Miracle on 34th Street

Miracle on 34th Street

1947
×
★★★½
Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Family Stone

The Family Stone

2005
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★½
Edit this entry  
15
Father Christmas Is Back

Father Christmas Is Back

2021
×
Read the review Edit this entry  
14
Moonstruck

Moonstruck

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Animatrix

The Animatrix

2003
×
★★½
Edit this entry  
11
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★½
Edit this entry  
10
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★
Edit this entry  
10
Tiger

Tiger

2021
×
★★★½
Edit this entry  
09
Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★½
Edit this entry  
07
King Richard

King Richard

2021
×
★★½
Edit this entry  
06
George Harrison: Living in the Material World

George Harrison: Living in the Material World

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
12 Pups of Christmas

12 Pups of Christmas

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
05
A California Christmas

A California Christmas

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
04
The Beatles: Eight Days a Week - The Touring Years

The Beatles: Eight Days a Week - The Touring Years

2016
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Beatles Anthology

The Beatles Anthology

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
A Castle for Christmas

A Castle for Christmas

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
8-Bit Christmas

8-Bit Christmas

2021
×
★★½
Edit this entry  
28
The Beatles: Get Back

The Beatles: Get Back

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Love Hard

Love Hard

2021
×
★½
Edit this entry  
23
Step Brothers

Step Brothers

2008
×
★★★½
Edit this entry  
21
Sweet Home Alabama

Sweet Home Alabama

2002
×
Edit this entry  
20
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★½
Edit this entry  
18
Dopesick

Dopesick

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

2015
×
★½
Edit this entry  
14
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

2014
×
★★
Edit this entry  
13
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★½
Edit this entry  
13
Stillwater

Stillwater

2021
×
★★★
Edit this entry  
07
Four Hours at the Capitol

Four Hours at the Capitol

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★
Edit this entry