• Capone

    ★★★

  • Justice League Dark: Apokolips War

    ★★★★½

  • Defending Jacob

    ★★★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★★

  • Wonder Woman: Bloodlines

    ★★★½

  • Code 8

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★★

  • The King

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Batman: Hush

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Shazam!

    ★★★★

  • Good Boys

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Polar

    ★★½

  • Reign of the Supermen

    ★★★★½

  • Les Misérables

    ★★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Aquaman

    ★★★★★

  • Time Freak

    ★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★½

  • Then Came You

    ★★★★

  • Constantine: City of Demons - The Movie

    ★★★½

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★★★

  • The Death of Superman

    ★★★★★

  • Sharp Objects

    ★★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★★

  • Suicide Squad: Hell to Pay

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★½

  • Justice League

    ★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★★

  • Dunkirk

    ★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

    ★★★★

  • Wonder Woman

    ★★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★½

  • Teen Titans: The Judas Contract

    ★★★★

  • Baby Driver

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★★½

  • iBoy

    ★★★★

  • Justice League Dark

    ★★★½

  • Doctor Strange

    ★★★★★

  • Hacksaw Ridge

    ★★★★★

  • Arrival

    ★★★★½

  • La La Land

    ★★★★

  • Suicide Squad

    ★★★½

  • Captain America: Civil War

    ★★★★★

  • Justice League vs. Teen Titans

    ★★★★

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

    ★★★★

  • Batman: Bad Blood

    ★★★★

  • The Revenant

    ★★★★★

  • The Hateful Eight

    ★★★★★

  • Room

    ★★★★★

  • Ant-Man

    ★★★★

  • Avengers: Age of Ultron

    ★★★★½

  • Batman vs. Robin

    ★★★½

  • Cyberbully

    ★★★½

  • Justice League: Throne of Atlantis

    ★★★½

  • The Hobbit: The Battle of the Five Armies

    ★★★★½