Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
12
Lupin

Lupin

2021
×
★★★
Edit this entry  
12
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★★
Edit this entry  
11
O Brother, Where Art Thou?

O Brother, Where Art Thou?

2000
×
★★★★
Edit this entry  
10
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Naked Gun: From the Files of Police Squad!

The Naked Gun: From the Files of Police Squad!

1988
×
★★★½
Edit this entry  
06
I Don't Feel at Home in This World Anymore

I Don't Feel at Home in This World Anymore

2017
×
★★★★
Edit this entry  
06
Bad Trip

Bad Trip

2021
×
★★★★
Edit this entry  
03
WHAT DID JACK DO?

WHAT DID JACK DO?

2017
×
Edit this entry  
03
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★½
Edit this entry  
02
Men in Black

Men in Black

1997
×
★★★½
Edit this entry  
21
Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

2021
×
★★★★
Edit this entry  
21
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Paul

Paul

2011
×
★★★
Edit this entry  
05
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★
Edit this entry  
05
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★½
Edit this entry  
20
Freak Out

Freak Out

2015
×
★★½
Edit this entry  
18
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★
Edit this entry  
30
Closer

Closer

2004
×
★★½
Edit this entry  
23
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
16
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Witch

The Witch

2015
×
★★★
Edit this entry  
10
First Man

First Man

2018
×
★★★½
Edit this entry  
14
About Time

About Time

2013
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★½
Edit this entry  
31
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★
Edit this entry  
16
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
★★★★
Edit this entry  
05
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★½
Edit this entry  
01
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Edit this entry  
10
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
01
1917

1917

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★
Edit this entry  
12
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

2019
×
★★★½
Edit this entry  
21
Zero Motivation

Zero Motivation

2014
×
★★★★
Edit this entry  
11
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Edit this entry  
28
Drive

Drive

2011
×
★★★★
Edit this entry  
28
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★
Edit this entry  
19
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★
Edit this entry  
19
Saving Private Ryan

Saving Private Ryan

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
15
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★
Edit this entry  
14
Unbreakable

Unbreakable

2000
×
★★
Edit this entry  
14
At Eternity's Gate

At Eternity's Gate

2018
×
★★½
Edit this entry  
14
Enemy

Enemy

2013
×
★★★½
Edit this entry  
12
Foxtrot

Foxtrot

2017
×
★★★
Edit this entry  
11
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Edit this entry