• Foxtrot

    ★★★★

  • Dunkirk

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★

  • Loving Vincent

    ★★★★½

  • You Were Never Really Here

    ★★★★

  • Good Time

    ★★★★½

  • The Florida Project

    ★★★★½

  • Wonder Woman

    ★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★

  • The Disaster Artist

    ★★★

  • Atomic Blonde

    ★★★

  • Baby Driver

    ★★★★★

  • Logan

    ★★★★★

  • The Lego Batman Movie

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★★½

  • I Don't Feel at Home in This World Anymore

    ★★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★

  • Moana

    ★★★½

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★★

  • Doctor Strange

    ★★★

  • Black Mirror: Shut Up and Dance

  • Black Mirror: San Junipero

  • Black Mirror: Nosedive

  • Split

    ★★★

  • A Monster Calls

    ★★★½

  • Moonlight

    ★★½

  • Arrival

    ★★★★★

  • La La Land

    ★★★

  • Suicide Squad

  • Batman: The Killing Joke

    ★★

  • Your Name.

  • Bo Burnham: Make Happy

    ★★★★

  • The Nice Guys

    ★★★

  • X-Men: Apocalypse

    ★★

  • Captain America: Civil War

    ★★★½

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

  • Zootopia

    ★★★★

  • Deadpool

    ★★★★

  • Hunt for the Wilderpeople

    ★★★½

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★

  • The Hateful Eight

    ★★★½

  • Freak Out

    ★★½

  • The Martian

    ★★½

  • Steve Jobs

    ★★★★

  • Room

    ★★★½

  • Ant-Man

    ★★

  • Inside Out

    ★★★★

  • Sicario

    ★★★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★★

  • Avengers: Age of Ultron

    ★★

  • Me and Earl and the Dying Girl

    ★★★★½

  • The Witch

    ★★★½

  • Black Mirror: White Christmas

    ★★★★½

  • Ex Machina

    ★★★★★

  • Kingsman: The Secret Service

    ★★★★½

  • Paddington

    ★★★

  • American Sniper

  • Over the Garden Wall

    ★★★★½

  • Interstellar

    ★★★★½

  • Big Hero 6

    ★★★½

  • John Wick

    ★★

  • Gone Girl

    ★★★

  • The Theory of Everything

    ★★★½

  • Nightcrawler

    ★★★★½

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★★★

  • Sin City: A Dame to Kill For

    ★½

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★★

  • 22 Jump Street

  • Edge of Tomorrow

    ★★★½

  • X-Men: Days of Future Past

    ★★★

  • Zero Motivation

    ★★★★

  • Captain America: The Winter Soldier

    ★★★★½