• George Michael Freedom Uncut

  • Fire Island

  • The Northman

  • Ambulance

  • Everything Everywhere All at Once

  • The Batman

  • Marry Me

  • Nightmare Alley

  • West Side Story

  • Licorice Pizza

  • Pirates

  • Ferny & Luca

  • The Afterlight

  • The Harder They Fall

  • Venom: Let There Be Carnage

  • The Tragedy of Macbeth

  • Listening to Kenny G

  • The Last Duel

  • Happening

  • Spencer

  • The Lost Daughter

  • Dune

  • Belfast

  • The Power of the Dog

  • Boiling Point

  • Respect

  • The Green Knight

  • Paris, 13th District

  • Red Rocket

  • Ali & Ava

  • Compartment No. 6

  • Murina

  • The Worst Person in the World

  • Lingui, The Sacred Bonds

  • The Gravedigger’s Wife

  • The Velvet Underground

  • Space Jam: A New Legacy

  • Annette

    ★★★★★

  • No Sudden Move

  • Copilot

  • The Woman in the Window

  • The Underground Railroad

    ★★★★★

  • Rez Metal

  • Bad Trip

  • The Drover's Wife: The Legend of Molly Johnson

  • Bantú Mama

  • TINA

  • Poly Styrene: I Am a Cliché

  • Framing Britney Spears

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • Pleasure

  • Passing

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★★

  • Malcolm & Marie

    ½

  • Pretend It's a City

  • Education

    ★★★★★

  • Wild Mountain Thyme

    ★★

  • Alex Wheatle

  • A Living Sculpture

  • Red, White and Blue

  • Mangrove

    ★★★★★

  • On the Rocks

  • Lovers Rock

  • Wildfire

  • MLK/FBI

  • Limbo

  • Nomadland

  • The Inheritance

  • One Night in Miami...

    ★★

  • Anatomy of Wings

  • Tenet

  • In Sudden Darkness

    ★★★★★