igglybop has logged 185 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Meg

The Meg

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Unsane

Unsane

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Hot Summer Nights

Hot Summer Nights

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Fifty Shades Freed

Fifty Shades Freed

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Tale

The Tale

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Minding the Gap

Minding the Gap

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Madeline's Madeline

Madeline's Madeline

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Support the Girls

Support the Girls

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Searching

Searching

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Never Goin' Back

Never Goin' Back

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Private Life

Private Life

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
First Man

First Man

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Roma

Roma

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
He's Just Not That Into You

He's Just Not That Into You

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Elf

Elf

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Glory

Glory

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Two Night Stand

Two Night Stand

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Boy Erased

Boy Erased

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Cam

Cam

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Election

Election

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Her

Her

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Beauty & the Briefcase

Beauty & the Briefcase

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
The Book of Henry

The Book of Henry

2017
×
Read the review Edit this entry  
04
Stuck in Love

Stuck in Love

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Valentine's Day

Valentine's Day

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Craft

The Craft

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Life of Brian

Life of Brian

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Carrie

Carrie

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry