Sort by

Iglian has logged 45 entries for films during October 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
24
One Second

One Second

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ron's Gone Wrong

Ron's Gone Wrong

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Mad God

Mad God

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Alone in the Dark

Alone in the Dark

1982
×
★★★
Edit this entry  
21
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Lamb

Lamb

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Passing

Passing

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Memoria

Memoria

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Hit the Road

Hit the Road

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Odd-Job Men

The Odd-Job Men

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Goldfinger

Goldfinger

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Beta Test

The Beta Test

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Mass

Mass

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Parallel Mothers

Parallel Mothers

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Flee

Flee

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Bergman Island

Bergman Island

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Titane

Titane

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Assault on Precinct 13

Assault on Precinct 13

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Christine

Christine

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Muppets Haunted Mansion

Muppets Haunted Mansion

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★½
Edit this entry  
11
Gremlins 2: The New Batch

Gremlins 2: The New Batch

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Spectre

Spectre

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Cremator

The Cremator

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Wait Until Dark

Wait Until Dark

1967
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
The Fog

The Fog

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Cleopatra

Cleopatra

1963
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
In the Mouth of Madness

In the Mouth of Madness

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry