Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
14
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Elena

Elena

2012
×
Edit this entry  
06
Moon Knight

Moon Knight

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Dark Glow of the Mountain

The Dark Glow of the Mountain

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Night and Fog

Night and Fog

1956
×
Edit this entry  
23
Along the Coast

Along the Coast

1958
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
You've Got Beautiful Stairs, You Know...

You've Got Beautiful Stairs, You Know...

1986
×
Edit this entry  
08
Election Night

Election Night

1998
×
Edit this entry  
05
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Fresh

Fresh

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
03
The Great Train Robbery

The Great Train Robbery

1903
×
Edit this entry  
01
97%

97%

2013
×
Edit this entry  
01
La Maison en Petits Cubes

La Maison en Petits Cubes

2008
×
Edit this entry  
01
Spider

Spider

2007
×
Edit this entry  
27
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Adam Project

The Adam Project

2022
×
Edit this entry  
10
Belfast

Belfast

2021
×
Read the review Edit this entry  
07
The Batman

The Batman

2022
×
Read the review Edit this entry  
19
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Uncharted: Live Action Fan Film

Uncharted: Live Action Fan Film

2018
×
Read the review Edit this entry  
15
Parallel Mothers

Parallel Mothers

2021
×
★★★★
Edit this entry  
10
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★
Edit this entry  
07
Ratones Paranoicos: The Band That Rocked Argentina

Ratones Paranoicos: The Band That Rocked Argentina

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

2021
×
Edit this entry  
13
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
Read the review Edit this entry  
09
Halloween

Halloween

1978
×
Edit this entry  
05
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
Read the review Edit this entry  
25
The Meyerowitz Stories (New and Selected)

The Meyerowitz Stories (New and Selected)

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
Read the review Edit this entry  
22
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Pretend It's a City

Pretend It's a City

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
Edit this entry  
11
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★★
Edit this entry  
10
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
David

David

2020
×
Edit this entry  
05
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
Edit this entry  
27
The Bridges of Madison County

The Bridges of Madison County

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry