Sort by

Nacho has logged 106 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
Read the review Edit this entry  
25
The Meyerowitz Stories (New and Selected)

The Meyerowitz Stories (New and Selected)

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
Read the review Edit this entry  
22
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Pretend It's a City

Pretend It's a City

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
Edit this entry  
11
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★★
Edit this entry  
10
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
David

David

2020
×
Edit this entry  
05
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
Edit this entry  
27
The Bridges of Madison County

The Bridges of Madison County

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Eternals

Eternals

2021
×
Read the review Edit this entry  
17
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Edit this entry  
16
Vanilla Sky

Vanilla Sky

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Point Break

Point Break

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Dune

Dune

2021
×
Read the review Edit this entry  
25
The Endless Summer

The Endless Summer

1966
×
Read the review Edit this entry  
23
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
Edit this entry  
09
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The House and the Man without a Face

The House and the Man without a Face

×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Thirst

The Thirst

2022
×
Read the review Edit this entry  
30
The Firm

The Firm

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Mean Streets

Mean Streets

1973
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Cry Macho

Cry Macho

2021
×
Edit this entry  
19
The River Runner

The River Runner

2021
×
Edit this entry  
13
Testament

Testament

1983
×
Read the review Edit this entry  
11
Little Dieter Needs to Fly

Little Dieter Needs to Fly

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Werner Herzog Eats His Shoe

Werner Herzog Eats His Shoe

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Top Gun

Top Gun

1986
×
Read the review Edit this entry  
03
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
A Few Good Men

A Few Good Men

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
Edit this entry  
01
Honkytonk Man

Honkytonk Man

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Black Widow

Black Widow

2021
×
Edit this entry  
27
The Last Waltz

The Last Waltz

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Okupas

Okupas

2000
×
Read the review Edit this entry  
17
The Abyss

The Abyss

1989
×
Read the review Edit this entry  
15
The Mule

The Mule

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Pig

Pig

2021
×
★★★★★
Edit this entry