RSS feed for Juan Ignacio

Juan Ignacio has logged 53 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Jumanji

Jumanji

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Seventh Seal

The Seventh Seal

1957
×
★★★
Edit this entry  
08
Style Wars

Style Wars

1983
×
Edit this entry  
06
The Fantastic Flying Books of Mr Morris Lessmore

The Fantastic Flying Books of Mr Morris Lessmore

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Requiem for the American Dream

Requiem for the American Dream

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Orlando

Orlando

1992
×
★★★★
Edit this entry  
05
Batman

Batman

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Ax

The Ax

2005
×
★★★½
Edit this entry  
06
Midnight in Paris

Midnight in Paris

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Invisible Eye

The Invisible Eye

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Working Class Goes to Paradise

The Working Class Goes to Paradise

1971
×
★★★½
Edit this entry  
22
First Flight

First Flight

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Lorax

The Lorax

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Our Time Is Up

Our Time Is Up

2004
×
★★★★
Edit this entry  
11
Los Gritones

Los Gritones

2010
×
★★★★
Edit this entry  
07
Kung Fu Panda: Secrets of the Masters

Kung Fu Panda: Secrets of the Masters

2011
×
★★★½
Edit this entry  
01
In a Heartbeat

In a Heartbeat

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Much Better Now

Much Better Now

2012
×
★★★★
Edit this entry  
30
Despicable Me 3

Despicable Me 3

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Haunted Mansion

The Haunted Mansion

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
If I Had Wings

If I Had Wings

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Puss in Boots: The Three Diablos

Puss in Boots: The Three Diablos

2012
×
★★★★
Edit this entry  
19
Far Far Away Idol

Far Far Away Idol

2004
×
★★★½
Edit this entry  
30
El profesor patagónico

El profesor patagónico

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Paulie

Paulie

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Penguins of Madagascar

Penguins of Madagascar

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Star Making Machine

The Star Making Machine

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Finding Vivian Maier

Finding Vivian Maier

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
A Haunted House 2

A Haunted House 2

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Split

Split

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Moana

Moana

2016
×
★★★★
Edit this entry  
28
Sherlock: The Final Problem

Sherlock: The Final Problem

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Red Thread

The Red Thread

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
La pequeña cerillera

La pequeña cerillera

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Wag the Dog

Wag the Dog

1997
×
★★★½
Edit this entry  
28
Black Snow

Black Snow

2017
×
★★★½
Edit this entry  
27
Underdogs

Underdogs

2013
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
The Others

The Others

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
New Book

New Book

1975
×
★★★★
Edit this entry  
26
Wreck-It Ralph

Wreck-It Ralph

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Three Transitions

Three Transitions

1973
×
★★★★
Edit this entry  
25
Tango

Tango

1981
×
★★★★
Edit this entry  
21
Inseparables

Inseparables

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Wild at Heart

Wild at Heart

1990
×
Edit this entry  
17
Sing

Sing

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry