RSS feed for Juan Ignacio

Juan Ignacio has logged 107 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Lone Survivor

Lone Survivor

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Oz the Great and Powerful

Oz the Great and Powerful

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
ParaNorman

ParaNorman

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Liniers, el trazo simple de las cosas

Liniers, el trazo simple de las cosas

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Hey Arnold! The Movie

Hey Arnold! The Movie

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Mist

The Mist

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Radiator Springs 500 ½

The Radiator Springs 500 ½

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
District 9

District 9

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Fashion Chicks

Fashion Chicks

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
In the Intense Now

In the Intense Now

2017
×
★★★
Edit this entry  
30
Matador

Matador

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
Underdogs

Underdogs

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Shorts

Shorts

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Rustlers

Rustlers

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Camila

Camila

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Blonds

The Blonds

2003
×
Edit this entry  
23
The Octopussy

The Octopussy

1948
×
Edit this entry  
22
Sherlock Holmes: A Game of Shadows

Sherlock Holmes: A Game of Shadows

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Totally Awesome

Totally Awesome

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Big Hero 6

Big Hero 6

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Pan

Pan

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides

Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides

2011
×
★★★½
Edit this entry  
12
Spy Kids: All the Time in the World

Spy Kids: All the Time in the World

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Stuart Little 3: Call of the Wild

Stuart Little 3: Call of the Wild

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Enamorada

Enamorada

1946
×
★★★½
Edit this entry  
05
El deseo

El deseo

1944
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Perdida

Perdida

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Little Rascals Save the Day

The Little Rascals Save the Day

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Hook

Hook

1991
×
★★★
Edit this entry  
18
All Stars

All Stars

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Ice Age: Collision Course

Ice Age: Collision Course

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Not Another Teen Movie

Not Another Teen Movie

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Despicable Me 2

Despicable Me 2

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
I Am Legend

I Am Legend

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
I, Frankenstein

I, Frankenstein

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Arthur 3: The War of the Two Worlds

Arthur 3: The War of the Two Worlds

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Big

Big

1988
×
★★★★
Edit this entry  
11
Charlie and the Chocolate Factory

Charlie and the Chocolate Factory

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Secret of Kells

The Secret of Kells

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Johnny English Reborn

Johnny English Reborn

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Freedom Writers

Freedom Writers

2007
×
★★★★
Edit this entry  
26
Hop

Hop

2011
×
★★★½
Edit this entry  
19
Up

Up

2009
×
★★★★
Edit this entry  
17
Toy Story 3

Toy Story 3

2010
×
★★★★
Edit this entry  
15
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
★★★½
Edit this entry  
14
Rome, Open City

Rome, Open City

1945
×
★★★½
Read the review Edit this entry