• The Revenant

    ★★★★

  • The Hateful Eight

    ★★★★½

  • Creed

    ★★★½

  • The Big Short

    ★★★★

  • Back in Time

    ★½

  • Bridge of Spies

    ★★★

  • Bone Tomahawk

    ★★

  • The Martian

    ★★½

  • Beasts of No Nation

    ★★★★

  • Anomalisa

    ★★★

  • American Ultra

    ★½

  • Straight Outta Compton

    ★★½

  • Mission: Impossible - Rogue Nation

    ★★

  • Self/less

    ½

  • Mississippi Grind

    ★★

  • Ant-Man

    ★½

  • Jurassic World

    ★★★

  • Sicario

    ★★★½

  • Amy

    ★★★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★★

  • Spy

    ★★

  • The Death of

    ★★★½

  • Slow West

    ★★½

  • Furious 7

  • Southpaw

    ★★

  • Trainwreck

    ★★★½

  • Focus

    ½

  • Power/Rangers

  • McFarland, USA

    ★★

  • Jupiter Ascending

    ½

  • Me and Earl and the Dying Girl

    ★★★

  • Dope

    ★★★½

  • Cobain: Montage of Heck

    ★★★½

  • The End of the Tour

    ★★★★

  • The Eichmann Show

  • Blackhat

    ★★½

  • The Interview

    ★★½

  • Kingsman: The Secret Service

    ★★★½

  • Toy Story That Time Forgot

  • Selma

    ★★★

  • American Sniper

    ★★½

  • Virunga

    ★★★★

  • A Most Violent Year

    ★★★½

  • Interstellar

    ★★½

  • Big Hero 6

    ★★

  • John Wick

  • Fury

    ★★★

  • Stretch

  • Citizenfour

    ★★★

  • St. Vincent

  • The Judge

  • Inherent Vice

    ★★★★★

  • The Book of Life

  • Gone Girl

    ★★★★

  • The Equalizer

    ★½

  • Pride

    ★★★

  • The Boxtrolls

    ★½

  • Adult Beginners

    ★★

  • Black or White

    ½

  • While We're Young

    ★★★½

  • Beyond the Lights

    ★★★

  • Nightcrawler

    ★★★★

  • Wild

    ★★

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

  • Sin City: A Dame to Kill For

  • Teenage Mutant Ninja Turtles

  • Guardians of the Galaxy

  • Hercules

  • They Came Together

  • Dawn of the Planet of the Apes

  • 22 Jump Street

  • Edge of Tomorrow