• Happiest Season

    ★★★½

  • On the Rocks

    ★★½

  • Lovers Rock

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★½

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★★

  • Narcissus Off Duty

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Nuclear Family

    ★★★

  • The Half of It

    ★★★½

  • Your Name Engraved Herein

    ★★★

  • All the Bright Places

    ★½

  • The Invisible Man

    ★★★

  • The Thing About Harry

    ★★★

  • Emma.

    ★★★½

  • Minari

    ★★★½

  • Welcome to Chechnya

    ★★★★½

  • The Social Dilemma

    ★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★

  • Black Bear

    ★★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★½

  • Boys State

    ★★★★

  • Spree

    ★★★½

  • Goldman v Silverman

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★½

  • Frozen II

    ★★½

  • Doctor Sleep

    ★★½

  • The Fall

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Sertânia

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★

  • Hustlers

    ★★★

  • Martin Eden

    ★★★½

  • The King

    ★★★

  • The Two Popes

    ★★★½

  • Joker

    ★★½

  • The Assistant

    ★★★½

  • Waves

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Simon Amstell: Set Free

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★

  • A Rainy Day in New York

    ★★★½

  • Vivarium

    ★★

  • The Lion King

  • Anima

    ★★★★½

  • Straight Up

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★½

  • To the Ends of the Earth

    ★★★★

  • Matthias & Maxime

    ★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • A Hidden Life

    ★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Papicha

    ★★★★

  • And Then We Danced

    ★★★½

  • Atlantics

    ★★★★½

  • Rocketman

    ★★★★

  • Bacurau

    ★★★★½

  • See You Yesterday

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★½

  • I Am Easy to Find

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

  • Guava Island

  • Us

    ★★★★½

  • Pain and Glory

    ★★★★★

  • Saint Frances

    ★★★★