Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
11
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
Edit this entry  
11
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
Edit this entry  
10
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
Edit this entry  
10
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
Edit this entry  
06
Billie Eilish: The World's a Little Blurry

Billie Eilish: The World's a Little Blurry

2021
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
Edit this entry  
01
Lars and the Real Girl

Lars and the Real Girl

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars

Star Wars

1977
×
Edit this entry  
07
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
Edit this entry  
06
Fool's Gold

Fool's Gold

2008
×
Edit this entry  
01
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Soul

Soul

2020
×
Edit this entry  
27
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★½
Edit this entry  
26
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
Edit this entry  
23
The Holiday

The Holiday

2006
×
Edit this entry  
23
The Lego Star Wars Holiday Special

The Lego Star Wars Holiday Special

2020
×
Edit this entry  
06
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★½
Edit this entry  
26
Holidate

Holidate

2020
×
Edit this entry  
14
The Grinch

The Grinch

2018
×
Edit this entry  
14
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★
Edit this entry  
24
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★½
Edit this entry  
23
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
Edit this entry  
21
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★★
Edit this entry  
03
Cars

Cars

2006
×
Edit this entry  
03
Moana

Moana

2016
×
Edit this entry  
26
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★
Edit this entry  
23
Killers

Killers

2010
×
Edit this entry  
19
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
Edit this entry  
19
The Outsiders

The Outsiders

1983
×
Edit this entry  
19
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
Edit this entry  
12
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
Edit this entry  
12
Hearts Beat Loud

Hearts Beat Loud

2018
×
★★★
Edit this entry  
10
Knight and Day

Knight and Day

2010
×
Edit this entry  
03
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Aladdin

Aladdin

1992
×
Edit this entry  
24
The Proposal

The Proposal

2009
×
Edit this entry  
20
About Time

About Time

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Boys State

Boys State

2020
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Cat Returns

The Cat Returns

2002
×
Edit this entry  
11
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Despicable Me

Despicable Me

2010
×
Edit this entry  
09
A.C.O.D.

A.C.O.D.

2013
×
Edit this entry  
08
Guns Akimbo

Guns Akimbo

2019
×
★★★
Edit this entry  
05
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
Edit this entry  
26
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
Edit this entry  
25
A Little Bit of Heaven

A Little Bit of Heaven

2011
×
Edit this entry  
25
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
Edit this entry