Benjamin has logged 257 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★½
Edit this entry  
31
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★½
Edit this entry  
26
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
A Serious Man

A Serious Man

2009
×
★★★★
Edit this entry  
21
Small Town Christmas

Small Town Christmas

2018
×
Edit this entry  
21
Marwencol

Marwencol

2010
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Myth of the American Sleepover

The Myth of the American Sleepover

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★½
Edit this entry  
19
Kitty

Kitty

2016
×
★★
Edit this entry  
19
Fracture

Fracture

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Ellen DeGeneres: Relatable

Ellen DeGeneres: Relatable

2018
×
★★★½
Edit this entry  
18
Roma

Roma

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Kindergarten Teacher

The Kindergarten Teacher

2018
×
★★★½
Edit this entry  
17
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★★
Edit this entry  
16
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Y Tu Mamá También

Y Tu Mamá También

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
16
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Welcome to Marwen

Welcome to Marwen

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Spy Who Loved Me

The Spy Who Loved Me

1977
×
★★★★
Edit this entry  
13
They Shall Not Grow Old

They Shall Not Grow Old

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Minding the Gap

Minding the Gap

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
10
The Man with the Golden Gun

The Man with the Golden Gun

1974
×
★★★½
Edit this entry  
09
Anna and the Apocalypse

Anna and the Apocalypse

2017
×
Read the review Edit this entry  
09
The Watermelon Woman

The Watermelon Woman

1996
×
★★½
Edit this entry  
08
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
03
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Casino

Casino

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Boy Erased

Boy Erased

2018
×
★★★½
Edit this entry  
30
How to Lose a Guy in 10 Days

How to Lose a Guy in 10 Days

2003
×
★★★½
Edit this entry  
28
Best of Enemies

Best of Enemies

2015
×
★★★½
Edit this entry  
28
Creed II

Creed II

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Lost Honor of Katharina Blum

The Lost Honor of Katharina Blum

1975
×
★★★½
Edit this entry  
27
Creed

Creed

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Chappaquiddick

Chappaquiddick

2017
×
★★★½
Edit this entry  
25
Enchanted Christmas

Enchanted Christmas

2017
×
★½
Edit this entry  
24
Despicable Me 3

Despicable Me 3

2017
×
★½
Edit this entry  
24
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Hope at Christmas

Hope at Christmas

2018
×
★½
Edit this entry  
22
Where Is My Friend's House?

Where Is My Friend's House?

1987
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Green Book

Green Book

2018
×
★★★★
Edit this entry  
18
Widows

Widows

2018
×
★★★★
Edit this entry  
16
Live and Let Die

Live and Let Die

1973
×
★★
Edit this entry  
15
A Private War

A Private War

2018
×
★★★
Edit this entry  
14
The Hate U Give

The Hate U Give

2018
×
★★★★½
Edit this entry