• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★½

  • Morbius

    ½

  • Moon Knight

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Adam Project

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★½

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

  • The Ice Age Adventures of Buck Wild

    ½

  • Fresh

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • Hawkeye

    ★★★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★★

  • Encanto

    ★★★★½

  • Eternals

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★★

  • Akakiri

    ★★½

  • Lop & Ochō

    ★★★★

  • The Elder

    ★★★★

  • T0-B1

    ★★★★

  • The Ninth Jedi

    ★★★★½

  • The Village Bride

    ★★★★½

  • The Twins

    ★★★½

  • Tatooine Rhapsody

    ★★★½

  • The Duel

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★★★

  • You vs. Wild: Out Cold

  • Last Night in Soho

    ★★★★½

  • Dune

    ½

  • The Witcher: Nightmare of the Wolf

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • Luca

    ★★★½

  • Loki

    ★★★★½

  • In the Heights

    ★★★½

  • F9

    ★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★★

  • Save Ralph

    ★★★★

  • Vivy -Fluorite Eye's Song-

    ★★★★

  • MONTERO (Call Me By Your Name)

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★★

  • 2025: The World Enslaved by a Virus

    ½

  • WandaVision

    ★★★★

  • The Prom

    ★★★

  • Kevin Hart: Zero F**ks Given

  • The Lego Star Wars Holiday Special

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Please Hold

    ★★★½

  • Violet Evergarden: The Movie

    ★★★½

  • Run Hide Fight

    ★½

  • Tenet

    ★½

  • My Hero Academia: Make It! Do-or-Die Survival Training, Part 2

    ★★½

  • My Hero Academia: Make It! Do-or-Die Survival Training, Part 1

    ★★½

  • Words Bubble Up Like Soda Pop

    ★★

  • The Kissing Booth 2

  • Hamilton

    ★★★★★

  • 8:46

    ★★★★½

  • Unbreakable Kimmy Schmidt: Kimmy vs. the Reverend

    ★★★

  • Hollywood

    ★★★★