Sort by

Ih8RomComs has logged 268 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Ken Jeong: You Complete Me, Ho

Ken Jeong: You Complete Me, Ho

2019
×
Read the review Edit this entry  
31
Ali Wong: Hard Knock Wife

Ali Wong: Hard Knock Wife

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Ali Wong: Baby Cobra

Ali Wong: Baby Cobra

2016
×
★★★½
Edit this entry  
26
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
Read the review Edit this entry  
20
Jack Whitehall: At Large

Jack Whitehall: At Large

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Fortune Feimster: Sweet & Salty

Fortune Feimster: Sweet & Salty

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Spell

Spell

2020
×
★★★
Edit this entry  
18
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Goodnight, Sugar Babe: The Killing of Vera Jo Reigle

Goodnight, Sugar Babe: The Killing of Vera Jo Reigle

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Alabama Snake

Alabama Snake

2020
×
★★½
Edit this entry  
13
Master of the House

Master of the House

1925
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Five Year Diary, Reel 22: A Short Affair (and) Going Crazy (August 23–September 1, 1982)

Five Year Diary, Reel 22: A Short Affair (and) Going Crazy (August 23–September 1, 1982)

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Gringo: The Dangerous Life of John McAfee

Gringo: The Dangerous Life of John McAfee

2016
×
★★½
Edit this entry  
05
One Million American Dreams

One Million American Dreams

2018
×
Edit this entry  
04
Ari Eldjárn: Pardon My Icelandic

Ari Eldjárn: Pardon My Icelandic

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The 36 Deadly Styles

The 36 Deadly Styles

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
He Has Nothing But Kung Fu

He Has Nothing But Kung Fu

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Shaolin Kung Fu Master

Shaolin Kung Fu Master

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Haunt

Haunt

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Dance Dreams: Hot Chocolate Nutcracker

Dance Dreams: Hot Chocolate Nutcracker

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Jonestown: Paradise Lost

Jonestown: Paradise Lost

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Blood & Flesh: The Reel Life & Ghastly Death of Al Adamson

Blood & Flesh: The Reel Life & Ghastly Death of Al Adamson

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Patrick

Patrick

1978
×
½
Read the review Edit this entry  
20
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Casino

Casino

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
16
The Mortuary Collection

The Mortuary Collection

2019
×
★★★
Edit this entry  
12
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Léon: The Professional

Léon: The Professional

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band

Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band

1978
×
Read the review Edit this entry  
04
Fletch

Fletch

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Allins

The Allins

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Man on the Moon

Man on the Moon

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Facing East

Facing East

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Embittered City

Embittered City

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Rudolph Valentino: The Great Lover

Rudolph Valentino: The Great Lover

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Memories of a Penitent Heart

Memories of a Penitent Heart

2016
×
★★½
Edit this entry  
26
Super Fungi

Super Fungi

2013
×
★★★
Edit this entry  
24
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★★
Edit this entry  
11
Army of Darkness

Army of Darkness

1992
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Napoleon Dynamite

Napoleon Dynamite

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
11
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Peter Gabriel: So

Peter Gabriel: So

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Antichrist

Antichrist

2009
×
★★★
Edit this entry  
08
Classic Albums: Steely Dan - Aja

Classic Albums: Steely Dan - Aja

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Omen III: The Final Conflict

Omen III: The Final Conflict

1981
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Damien: Omen II

Damien: Omen II

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Dumb and Dumber

Dumb and Dumber

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Jexi

Jexi

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
04
Moon

Moon

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Snowtown

Snowtown

2011
×
★★★★
Edit this entry