Bad Taste has logged 37 entries for films during July 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Violent Streets

Violent Streets

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Hardcore

Hardcore

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Invincible

Invincible

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Octopussy

Octopussy

1983
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Io Island

Io Island

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
For Your Eyes Only

For Your Eyes Only

1981
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The City Of Violence

The City Of Violence

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
World Apartment Horror

World Apartment Horror

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Burning Buddha Man

The Burning Buddha Man

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
A Hard Day

A Hard Day

2014
×
★★★
Edit this entry  
22
The Divine Fury

The Divine Fury

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Tempura

Tempura

2014
×
Edit this entry  
22
Violence Voyager

Violence Voyager

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Moonraker

Moonraker

1979
×
Read the review Edit this entry  
20
Embattled

Embattled

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Belladonna of Sadness

Belladonna of Sadness

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Forklift Driver Klaus: The First Day on the Job

Forklift Driver Klaus: The First Day on the Job

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Spy Who Loved Me

The Spy Who Loved Me

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Hound of the Baskervilles

The Hound of the Baskervilles

1959
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
The Curse of Frankenstein

The Curse of Frankenstein

1957
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Dracula

Dracula

1958
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Escape Room

Escape Room

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Lords of Salem

The Lords of Salem

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Halloween II

Halloween II

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Man with the Golden Gun

The Man with the Golden Gun

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Live and Let Die

Live and Let Die

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Destruction Babies

Destruction Babies

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
April Story

April Story

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
100 Yen Love

100 Yen Love

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
Read the review Edit this entry  
07
Diamonds Are Forever

Diamonds Are Forever

1971
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Burning

Burning

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
On Her Majesty's Secret Service

On Her Majesty's Secret Service

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Ah, Wilderness: Part 2

Ah, Wilderness: Part 2

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Ah, Wilderness: Part 1

Ah, Wilderness: Part 1

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Lost Boys

Lost Boys

2020
×
Edit this entry