RSS feed for iheartmuseums
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
12
Queen of Earth

Queen of Earth

2015
×
★★★½
Edit this entry  
11
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★
Edit this entry  
11
XX

XX

2017
×
★★★½
Edit this entry  
25
Gremlins

Gremlins

1984
×
Edit this entry  
25
Gremlins 2: The New Batch

Gremlins 2: The New Batch

1990
×
Edit this entry  
24
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Eyes of My Mother

The Eyes of My Mother

2016
×
★★★½
Edit this entry  
18
Amy

Amy

2015
×
★★★½
Edit this entry  
17
Rare Exports: A Christmas Tale

Rare Exports: A Christmas Tale

2010
×
★★★
Edit this entry  
14
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Pulse

Pulse

2001
×
★★★½
Edit this entry  
25
Citizenfour

Citizenfour

2014
×
Edit this entry  
12
Cure

Cure

1997
×
★★★★
Edit this entry  
11
John Dies at the End

John Dies at the End

2012
×
Edit this entry  
04
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Tales of Halloween

Tales of Halloween

2015
×
Edit this entry  
15
The Hidden

The Hidden

1987
×
★★★½
Edit this entry  
08
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★
Edit this entry  
02
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★
Edit this entry  
01
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
★★★½
Edit this entry  
17
Split

Split

2016
×
★★★
Edit this entry  
13
We Are Still Here

We Are Still Here

2015
×
★★½
Edit this entry  
11
It

It

2017
×
★★★½
Edit this entry  
23
Tucker and Dale vs Evil

Tucker and Dale vs Evil

2010
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Guest

The Guest

2014
×
★★★½
Edit this entry  
06
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
Edit this entry  
05
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
04
The Brood

The Brood

1979
×
Edit this entry  
22
The Invitation

The Invitation

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Edit this entry  
02
Phantasm

Phantasm

1979
×
★★★½
Edit this entry  
30
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
Edit this entry  
04
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
Edit this entry  
18
Demons

Demons

1985
×
Edit this entry  
18
The Fly

The Fly

1986
×
Edit this entry  
28
Logan

Logan

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
Edit this entry  
20
The Autopsy of Jane Doe

The Autopsy of Jane Doe

2016
×
Edit this entry  
28
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Seven Psychopaths

Seven Psychopaths

2012
×
Edit this entry  
11
Moana

Moana

2016
×
Read the review Edit this entry  
11
Mr. Right

Mr. Right

2015
×
Read the review Edit this entry  
18
Hush

Hush

2016
×
Edit this entry  
18
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
Edit this entry  
15
Obvious Child

Obvious Child

2014
×
Edit this entry  
13
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
Edit this entry  
10
Always Shine

Always Shine

2016
×
Edit this entry  
26
Hidden Figures

Hidden Figures

2016
×
★★★★½
Edit this entry