RSS feed for I Hope You Suffer Podcast

I Hope You Suffer Podcast has logged 72 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
ThanksKilling 3

ThanksKilling 3

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Lords of Chaos

Lords of Chaos

2018
×
Read the review Edit this entry  
15
The Beverly Hillbillies

The Beverly Hillbillies

1993
×
★★★
Edit this entry  
05
Vampire in Brooklyn

Vampire in Brooklyn

1995
×
★★★½
Edit this entry  
05
100 Million BC

100 Million BC

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Robo Vampire

Robo Vampire

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Demolition Man

Demolition Man

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Society

Society

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Night of the Living Dead: Re-Animation

Night of the Living Dead: Re-Animation

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Face/Off

Face/Off

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
You're Next

You're Next

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Between Worlds

Between Worlds

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Digging Up the Marrow

Digging Up the Marrow

2014
×
★★★
Edit this entry  
26
One Cut of the Dead

One Cut of the Dead

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Clowntergeist

Clowntergeist

2017
×
Read the review Edit this entry  
23
Eloise

Eloise

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Witchboard

Witchboard

1986
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Mom and Dad

Mom and Dad

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Hedwig and the Angry Inch

Hedwig and the Angry Inch

2001
×
★★★½
Edit this entry  
07
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Paranormal Sex Tape

Paranormal Sex Tape

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
05
47 Meters Down

47 Meters Down

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Incubus

The Incubus

1982
×
★★
Edit this entry  
27
Bones

Bones

2001
×
★★★
Edit this entry  
26
Night of the Dribbler

Night of the Dribbler

1990
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Humanoids from the Deep

Humanoids from the Deep

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Willard

Willard

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Muckman

Muckman

2009
×
½
Read the review Edit this entry  
21
Swimfan

Swimfan

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Rage: Carrie 2

The Rage: Carrie 2

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Tales from the Crypt: Demon Knight

Tales from the Crypt: Demon Knight

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Mortal Kombat: Annihilation

Mortal Kombat: Annihilation

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Post Apocalyptic Commando Shark

Post Apocalyptic Commando Shark

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Seed of Chucky

Seed of Chucky

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Eight Legged Freaks

Eight Legged Freaks

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Shocker

Shocker

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Death House

Death House

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
17
Mansquito

Mansquito

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
House

House

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Weresquito: Nazi Hunter

Weresquito: Nazi Hunter

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
TerrorVision

TerrorVision

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Dentist

The Dentist

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Tsunambee

Tsunambee

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
17
Bio-Dome

Bio-Dome

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Killer Klowns from Outer Space

Killer Klowns from Outer Space

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Dreamcatcher

Dreamcatcher

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Maximum Overdrive

Maximum Overdrive

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Thinner

Thinner

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
It

It

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
It

It

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry