RSS feed for Nathan (I Hope You Suffer Podcast)
  • Ragin Cajun Redneck Gators

    Ragin Cajun Redneck Gators

    ★★★

    Moonshine poisoned mutant alligators. Enough said.

  • Swamp Shark

    Swamp Shark

    ★★½

    I don't know who needs to hear this, but your movie doesn't need Wade Boggs in it.

  • Tammy and the T-Rex

    Tammy and the T-Rex

    ★★★★

    The 90's encapsulated in one film.

  • Chairman of the Board

    Chairman of the Board

    The only thing worth remembering about this movie was when Norm Macdonald relentlessly made fun of if on Late Night With Conan O'Brien

  • Ozark Sharks

    Ozark Sharks

    ★★★½

    Molly is a whole ass mood.

  • From Beyond

    From Beyond

    ★★★★½

    Barbara Crampton and Jeffrey Combs forever.
    Also, Ken Foree should have been cast way more because he fucking rules.

  • Mississippi River Sharks

    Mississippi River Sharks

    ★★★

    An extremely goofy and fun shark movie. The CGI is terrible but adds to the charm.

  • Ghost Shark

    Ghost Shark

    ★★★★

    The sequel to Jaws we deserved.

  • Monkeybone

    Monkeybone

    ★★★

    Put Chris Kattan in everything.

  • Punch-Drunk Love

    Punch-Drunk Love

    ★★★★★

    Perfect film

  • Elves

    Elves

    ½

    This movie is what humanity deserves.

  • Clownado

    Clownado

    ★★

    More movies with mouth nipples.