Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
The Adventures of Priscilla, Queen of the Desert

The Adventures of Priscilla, Queen of the Desert

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Neptune Frost

Neptune Frost

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Lost Illusions

Lost Illusions

2021
×
★★★★
Edit this entry  
18
Good Luck to You, Leo Grande

Good Luck to You, Leo Grande

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Cha Cha Real Smooth

Cha Cha Real Smooth

2022
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Actress

The Actress

2021
×
★★★
Edit this entry  
16
On the Count of Three

On the Count of Three

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
RRR

RRR

2022
×
Read the review Edit this entry  
13
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Fire Island

Fire Island

2022
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
12
Moneyboys

Moneyboys

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Emergency

Emergency

2022
×
★★★
Edit this entry  
04
Margaret Cho: I'm the One That I Want

Margaret Cho: I'm the One That I Want

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Crimes of the Future

Crimes of the Future

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Fire Island

Fire Island

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Zero Fucks Given

Zero Fucks Given

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Hit the Road

Hit the Road

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Taming the Garden

Taming the Garden

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Men

Men

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Happening

Happening

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Ryuichi Sakamoto: Coda

Ryuichi Sakamoto: Coda

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Wildhood

Wildhood

2021
×
★★★½
Edit this entry  
08
Montana Story

Montana Story

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Zola

Zola

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Great Freedom

Great Freedom

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Playground

Playground

2021
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Northman

The Northman

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
The Lost City

The Lost City

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Jerrod Carmichael: Rothaniel

Jerrod Carmichael: Rothaniel

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Nitram

Nitram

2021
×
★★★★
Edit this entry  
02
Deep Water

Deep Water

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Better Nate Than Ever

Better Nate Than Ever

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Windfall

Windfall

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
Bad Luck Banging or Loony Porn

Bad Luck Banging or Loony Porn

2021
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Outfit

The Outfit

2022
×
★★★
Edit this entry  
18
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Souvenir: Part II

The Souvenir: Part II

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Fresh

Fresh

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The House of Yes

The House of Yes

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Heavenly Creatures

Heavenly Creatures

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Invisible Thread

The Invisible Thread

2022
×
★★★
Edit this entry  
11
Peggy Sue Got Married

Peggy Sue Got Married

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★½
Edit this entry  
05
After Yang

After Yang

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Kimi

Kimi

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
I Want You Back

I Want You Back

2022
×
★★
Read the review Edit this entry