Sort by

Julian has logged 15 entries for films during September 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Half of It

The Half of It

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Garden Left Behind

The Garden Left Behind

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Cuties

Cuties

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Babyteeth

Babyteeth

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Swallow

Swallow

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Bacurau

Bacurau

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Personal History of David Copperfield

The Personal History of David Copperfield

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Saturday Night Fever

Saturday Night Fever

1977
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
First Cow

First Cow

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
My Octopus Teacher

My Octopus Teacher

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Driveways

Driveways

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry