Sort by

Julian has logged 29 entries for films during December 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Yellow Rose

Yellow Rose

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Sylvie's Love

Sylvie's Love

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Ammonite

Ammonite

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
I Hate New York

I Hate New York

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
House of Hummingbird

House of Hummingbird

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Twentieth Century

The Twentieth Century

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Butt Boy

Butt Boy

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Possessor

Possessor

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Wolf of Snow Hollow

The Wolf of Snow Hollow

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Miniaturist

The Miniaturist

2017
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Prom

The Prom

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Giving Voice

Giving Voice

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★
Edit this entry  
10
Funny Boy

Funny Boy

2020
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
True History of the Kelly Gang

True History of the Kelly Gang

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★½
Edit this entry  
08
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Mank

Mank

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Dick Johnson Is Dead

Dick Johnson Is Dead

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry