iivel has logged 48 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
Read the review Edit this entry  
21
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
Read the review Edit this entry  
21
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
Read the review Edit this entry  
19
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
Read the review Edit this entry  
19
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
Edit this entry  
19
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
Read the review Edit this entry  
16
National Theatre Live: Angels In America — Part One: Millennium Approaches

National Theatre Live: Angels In America — Part One: Millennium Approaches

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
13
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
We Are Who We Are

We Are Who We Are

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Passing

Passing

2021
×
Edit this entry  
18
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Guilty

The Guilty

2021
×
Edit this entry  
05
Squid Game

Squid Game

2021
×
Edit this entry  
05
Kylie Minogue: Aphrodite Les Folies - Live in London

Kylie Minogue: Aphrodite Les Folies - Live in London

2011
×
Read the review Edit this entry  
02
Old

Old

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
06
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Late Night

Late Night

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
He's All That

He's All That

2021
×
Read the review Edit this entry  
24
Fargo

Fargo

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Picnic at Hanging Rock

Picnic at Hanging Rock

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
My Favorite Shapes by Julio Torres

My Favorite Shapes by Julio Torres

2019
×
Edit this entry  
29
Nine Days

Nine Days

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Hunt

The Hunt

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Never Been Kissed

Never Been Kissed

1999
×
Edit this entry  
09
Three Colors: White

Three Colors: White

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Three Colors: Blue

Three Colors: Blue

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Love Serenade

Love Serenade

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Mama Weed

Mama Weed

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★½
Edit this entry  
06
Ma

Ma

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Why Did You Kill Me?

Why Did You Kill Me?

2021
×
Edit this entry  
01
Stowaway

Stowaway

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Usual Suspects

The Usual Suspects

1995
×
Read the review Edit this entry  
02
Billie Eilish: The World's a Little Blurry

Billie Eilish: The World's a Little Blurry

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Panic Room

Panic Room

2002
×
★★
Edit this entry  
28
My Octopus Teacher

My Octopus Teacher

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
Read the review Edit this entry  
04
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
Read the review Edit this entry