Thijs has logged 286 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
23
The Lion King

The Lion King

1994
×
★★★½
Edit this entry  
20
House of Dracula

House of Dracula

1945
×
★★
Edit this entry  
20
House of Frankenstein

House of Frankenstein

1944
×
★★★½
Edit this entry  
19
Son of Dracula

Son of Dracula

1943
×
★★
Edit this entry  
19
Frankenstein Meets the Wolf Man

Frankenstein Meets the Wolf Man

1943
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Fresh Prince of Bel-Air Reunion Special

The Fresh Prince of Bel-Air Reunion Special

2020
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Ghost of Frankenstein

The Ghost of Frankenstein

1942
×
★★★
Edit this entry  
18
The Wolf Man

The Wolf Man

1941
×
★★★½
Edit this entry  
17
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Son of Frankenstein

Son of Frankenstein

1939
×
★★★
Edit this entry  
13
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Sister Act 2: Back in the Habit

Sister Act 2: Back in the Habit

1993
×
★★½
Edit this entry  
12
The 13th Warrior

The 13th Warrior

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
11
The Return of the King

The Return of the King

1980
×
★★★
Edit this entry  
11
The Lord of the Rings

The Lord of the Rings

1978
×
★★
Edit this entry  
11
The Hobbit

The Hobbit

1977
×
★★★½
Edit this entry  
10
Miami Vice

Miami Vice

2006
×
★★★½
Edit this entry  
10
Sister Act

Sister Act

1992
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Fanboys

Fanboys

2009
×
★★★
Edit this entry  
08
Magnum Dopus: The Making of Jay and Silent Bob Reboot

Magnum Dopus: The Making of Jay and Silent Bob Reboot

2020
×
★★★½
Edit this entry  
07
Jay and Silent Bob Reboot

Jay and Silent Bob Reboot

2019
×
★★★½
Edit this entry  
06
Ninja Assassin

Ninja Assassin

2009
×
★★★½
Edit this entry  
05
Underworld: Rise of the Lycans

Underworld: Rise of the Lycans

2009
×
★★★½
Edit this entry  
04
Riki-Oh: The Story of Ricky

Riki-Oh: The Story of Ricky

1991
×
★★★½
Edit this entry  
04
Zu: Warriors from the Magic Mountain

Zu: Warriors from the Magic Mountain

1983
×
★★★½
Edit this entry  
01
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
26
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★★★
Edit this entry  
25
The House with a Clock in Its Walls

The House with a Clock in Its Walls

2018
×
★★★★
Edit this entry  
25
Dracula's Daughter

Dracula's Daughter

1936
×
★★★★
Edit this entry  
24
Grease

Grease

1978
×
★★★
Edit this entry  
24
The Nanny Diaries

The Nanny Diaries

2007
×
★★★★
Edit this entry  
24
Walking With Dinosaurs Special: Lands Of Giants

Walking With Dinosaurs Special: Lands Of Giants

2003
×
★★★★
Edit this entry  
24
Walking with Dinosaurs Special: The Giant Claw

Walking with Dinosaurs Special: The Giant Claw

2002
×
★★★★
Edit this entry  
24
Big Al Uncovered

Big Al Uncovered

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
24
The Ballad of Big Al

The Ballad of Big Al

2000
×
★★★½
Edit this entry  
24
Werewolf of London

Werewolf of London

1935
×
★★½
Edit this entry  
23
The Saint

The Saint

1997
×
★★★
Edit this entry  
23
Walking with Dinosaurs

Walking with Dinosaurs

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
22
The Lego Movie 2: The Second Part

The Lego Movie 2: The Second Part

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
21
The Bride of Frankenstein

The Bride of Frankenstein

1935
×
★★★★
Edit this entry  
21
Tammy and the T-Rex

Tammy and the T-Rex

1994
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Invisible Man

The Invisible Man

1933
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Mummy

The Mummy

1932
×
★★★½
Edit this entry  
20
Frankenstein

Frankenstein

1931
×
★★★★
Edit this entry  
17
Dracula

Dracula

1931
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Wild Wild West

Wild Wild West

1999
×
★★★★
Edit this entry  
15
Walking with Dinosaurs

Walking with Dinosaurs

2013
×
★★★
Edit this entry  
15
Death of the Dinosaur

Death of the Dinosaur

1993
×
★★★★
Edit this entry  
14
Nature of the Beast

Nature of the Beast

1993
×
★★★★
Edit this entry