Thijs has logged 38 entries for films during September 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★½
Edit this entry  
29
Sense and Sensibility

Sense and Sensibility

1995
×
★★★★
Edit this entry  
27
Blood: The Last Vampire

Blood: The Last Vampire

2000
×
★★★
Edit this entry  
27
The Karate Kid

The Karate Kid

1984
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Ruthless People

Ruthless People

1986
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★½
Edit this entry  
22
Blade

Blade

1998
×
★★★★½
Edit this entry  
21
For All Mankind

For All Mankind

1989
×
★★★★
Edit this entry  
21
4 Elements

4 Elements

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
20
The Adjustment Bureau

The Adjustment Bureau

2011
×
★★★½
Edit this entry  
20
Shaolin Soccer

Shaolin Soccer

2001
×
★★★★
Edit this entry  
19
Top Secret!

Top Secret!

1984
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Master and Commander: The Far Side of the World

Master and Commander: The Far Side of the World

2003
×
★★★★
Edit this entry  
17
Speed

Speed

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Once Upon a Time in the West

Once Upon a Time in the West

1968
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Hornblower: Duty

Hornblower: Duty

2003
×
★★★½
Edit this entry  
16
Hornblower: Loyalty

Hornblower: Loyalty

2003
×
★★★½
Edit this entry  
16
Hornblower: Retribution

Hornblower: Retribution

2001
×
★★★★
Edit this entry  
15
Hornblower: Mutiny

Hornblower: Mutiny

2001
×
★★★★
Edit this entry  
15
Hornblower: The Wrong War

Hornblower: The Wrong War

1999
×
★★★½
Edit this entry  
14
Hornblower: The Duchess and the Devil

Hornblower: The Duchess and the Devil

1999
×
★★★
Edit this entry  
14
Hornblower: The Fire Ships

Hornblower: The Fire Ships

1998
×
★★★★
Edit this entry  
13
Hornblower: The Duel

Hornblower: The Duel

1998
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Naked Gun: From the Files of Police Squad!

The Naked Gun: From the Files of Police Squad!

1988
×
★★★½
Edit this entry  
11
Jason Bourne

Jason Bourne

2016
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Bourne Ultimatum

The Bourne Ultimatum

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
11
The Bourne Supremacy

The Bourne Supremacy

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
10
The Bourne Identity

The Bourne Identity

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
10
The Island

The Island

2005
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Dune

Dune

1984
×
★★★
Edit this entry  
08
Avengement

Avengement

2019
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Next Karate Kid

The Next Karate Kid

1994
×
★★★½
Edit this entry  
05
Kill Mode

Kill Mode

2019
×
Edit this entry  
05
The Karate Kid Part III

The Karate Kid Part III

1989
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Karate Kid Part II

The Karate Kid Part II

1986
×
★★★
Edit this entry  
04
The Karate Kid

The Karate Kid

1984
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★½
Edit this entry  
01
In Search of the Last Action Heroes

In Search of the Last Action Heroes

2019
×
★★★★½
Edit this entry