Thijs has logged 38 entries for films during December 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Cameraman

The Cameraman

1928
×
★★★★½
Edit this entry  
29
The VelociPastor

The VelociPastor

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Tammy and the T-Rex

Tammy and the T-Rex

1994
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★½
Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★
Edit this entry  
25
Doctor Zhivago

Doctor Zhivago

1965
×
★★★★★
Edit this entry  
24
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Robin Hood: Prince of Thieves

Robin Hood: Prince of Thieves

1991
×
★★★½
Edit this entry  
22
Dads

Dads

2019
×
★★★½
Edit this entry  
21
Merlin

Merlin

1998
×
★★★★½
Edit this entry  
21
The Prom

The Prom

2020
×
★★
Edit this entry  
20
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★★★
Edit this entry  
18
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
17
The Christmas Chronicles: Part Two

The Christmas Chronicles: Part Two

2020
×
★★½
Edit this entry  
14
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★
Edit this entry  
13
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
10
300: Rise of an Empire

300: Rise of an Empire

2014
×
★★★
Edit this entry  
10
Bloodshot

Bloodshot

2020
×
★★★½
Edit this entry  
09
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Brave

Brave

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
08
300

300

2006
×
★★★★
Edit this entry  
07
Jeannette: The Childhood of Joan of Arc

Jeannette: The Childhood of Joan of Arc

2017
×
★★
Edit this entry  
06
Murders in the Rue Morgue

Murders in the Rue Morgue

1932
×
★★★★
Edit this entry  
05
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Mariah Carey's Magical Christmas Special

Mariah Carey's Magical Christmas Special

2020
×
★★½
Edit this entry  
03
Idlewild

Idlewild

2006
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
01
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
01
The Animatrix

The Animatrix

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
01
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Edit this entry