Thijs has logged 18 entries for films during May 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Snake in the Eagle's Shadow

Snake in the Eagle's Shadow

1978
×
★★★
Edit this entry  
31
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Rocky IV

Rocky IV

1985
×
★★★½
Edit this entry  
25
Rocky III

Rocky III

1982
×
★★★★
Edit this entry  
24
Rocky II

Rocky II

1979
×
★★★★
Edit this entry  
24
Police Story

Police Story

1985
×
★★★★★
Edit this entry  
22
You've Got Mail

You've Got Mail

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Rocky

Rocky

1976
×
★★★★
Edit this entry  
19
An American Tail: The Mystery of the Night Monster

An American Tail: The Mystery of the Night Monster

1999
×
★★★
Edit this entry  
18
An American Tail: The Treasure of Manhattan Island

An American Tail: The Treasure of Manhattan Island

1998
×
★★★½
Edit this entry  
16
An American Tail: Fievel Goes West

An American Tail: Fievel Goes West

1991
×
★★★½
Edit this entry  
15
An American Tail

An American Tail

1986
×
★★★★
Edit this entry  
14
Kate & Leopold

Kate & Leopold

2001
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Hurt Locker

The Hurt Locker

2008
×
★★★★
Edit this entry  
08
French Kiss

French Kiss

1995
×
★★★
Edit this entry  
08
Sleepless in Seattle

Sleepless in Seattle

1993
×
★★★★★
Edit this entry  
06
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Mr. Vampire

Mr. Vampire

1985
×
★★★★
Edit this entry