Thijs has logged 17 entries for films during June 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Dragon Lord

Dragon Lord

1982
×
★★★★
Edit this entry  
29
Encounter of the Spooky Kind

Encounter of the Spooky Kind

1980
×
★★★½
Edit this entry  
27
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★★
Edit this entry  
25
Power of Grayskull: The Definitive History of He-Man and the Masters of the Universe

Power of Grayskull: The Definitive History of He-Man and the Masters of the Universe

2017
×
★★★★
Edit this entry  
23
Miracles

Miracles

1989
×
★★★★
Edit this entry  
22
He-Man and She-Ra: The Secret of the Sword

He-Man and She-Ra: The Secret of the Sword

1985
×
★★★½
Edit this entry  
16
Orson Welles: The One-Man Band

Orson Welles: The One-Man Band

1995
×
★★★½
Edit this entry  
16
F for Fake

F for Fake

1973
×
★★★★½
Edit this entry  
13
The Lovers and the Despot

The Lovers and the Despot

2016
×
★★★½
Edit this entry  
09
Dragon Ball Super: Broly

Dragon Ball Super: Broly

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Coming 2 America

Coming 2 America

2021
×
★★★
Edit this entry  
09
Dragon Ball Z: Resurrection 'F'

Dragon Ball Z: Resurrection 'F'

2015
×
★★★★
Edit this entry  
08
Dragon Ball Z: Battle of Gods

Dragon Ball Z: Battle of Gods

2013
×
★★★½
Edit this entry  
07
A Simple Life

A Simple Life

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
05
The Barefoot Contessa

The Barefoot Contessa

1954
×
★★★★
Edit this entry  
01
Rocky Balboa

Rocky Balboa

2006
×
★★★★
Edit this entry  
01
Rocky V

Rocky V

1990
×
★★★★
Edit this entry