Thijs has logged 53 entries for films during September 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Blade: Trinity

Blade: Trinity

2004
×
★★★
Edit this entry  
29
Blade II

Blade II

2002
×
★★★½
Edit this entry  
29
Elektra

Elektra

2005
×
★★★½
Edit this entry  
28
In the Mouth of Madness

In the Mouth of Madness

1994
×
★★★★
Edit this entry  
28
Frida: Viva la vida

Frida: Viva la vida

2019
×
★★
Edit this entry  
27
Memoirs of an Invisible Man

Memoirs of an Invisible Man

1992
×
★★★★
Edit this entry  
27
They Live

They Live

1988
×
★★★★
Edit this entry  
26
Prince of Darkness

Prince of Darkness

1987
×
★★★★
Edit this entry  
25
Big Trouble in Little China

Big Trouble in Little China

1986
×
★★★½
Edit this entry  
24
Starman

Starman

1984
×
★★★★
Edit this entry  
24
Christine

Christine

1983
×
★★★½
Edit this entry  
22
Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer

Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer

2007
×
★★★
Edit this entry  
21
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★★
Edit this entry  
20
Escape from L.A.

Escape from L.A.

1996
×
★★★½
Edit this entry  
20
Escape from New York

Escape from New York

1981
×
★★★★
Edit this entry  
20
Fantastic Four

Fantastic Four

2005
×
★★★
Edit this entry  
19
Daredevil

Daredevil

2003
×
★★★½
Edit this entry  
19
Elvis

Elvis

1979
×
★★★½
Edit this entry  
18
Buffalo '66

Buffalo '66

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Bound

Bound

1996
×
★★★★★
Edit this entry  
18
All That Jazz

All That Jazz

1979
×
★★★★★
Edit this entry  
17
The Fog

The Fog

1980
×
★★★½
Edit this entry  
17
Halloween

Halloween

1978
×
★★★½
Edit this entry  
17
Assault on Precinct 13

Assault on Precinct 13

1976
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Dark Star

Dark Star

1974
×
★★½
Edit this entry  
16
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Edit this entry  
15
Elvis Presley: The Searcher

Elvis Presley: The Searcher

2018
×
★★★★
Edit this entry  
14
Sunshine on Leith

Sunshine on Leith

2013
×
★★★½
Edit this entry  
13
Master and Commander: The Far Side of the World

Master and Commander: The Far Side of the World

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Kill Mode

Kill Mode

2020
×
Edit this entry  
13
Molly

Molly

2017
×
Edit this entry  
13
Arcade

Arcade

2014
×
Edit this entry  
13
Visions

Visions

2015
×
Edit this entry  
13
Magistratus: Overtura

Magistratus: Overtura

2013
×
Edit this entry  
11
Creed II

Creed II

2018
×
★★★★
Edit this entry  
10
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★★½
Edit this entry  
10
Creed

Creed

2015
×
★★★★
Edit this entry  
08
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★★
Edit this entry  
08
Blackjack

Blackjack

1998
×
★★★
Edit this entry  
07
Waking Sleeping Beauty

Waking Sleeping Beauty

2009
×
★★★★
Edit this entry  
07
Frank and Ollie

Frank and Ollie

1995
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Millionaires' Express

The Millionaires' Express

1986
×
★★★★
Edit this entry  
05
Paycheck

Paycheck

2003
×
★★★
Edit this entry  
04
Windtalkers

Windtalkers

2002
×
★★★★
Edit this entry  
04
Face/Off

Face/Off

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Broken Arrow

Broken Arrow

1996
×
★★½
Edit this entry  
03
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Edit this entry  
02
Drunken Angel

Drunken Angel

1948
×
★★★★½
Edit this entry  
02
The Petrified Forest

The Petrified Forest

1936
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Dracula's Daughter

Dracula's Daughter

1936
×
★★★★½
Edit this entry