Thijs has logged 34 entries for films during October 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Creature Walks Among Us

The Creature Walks Among Us

1956
×
★★½
Edit this entry  
28
Revenge of the Creature

Revenge of the Creature

1955
×
★★★½
Edit this entry  
27
Creature from the Black Lagoon

Creature from the Black Lagoon

1954
×
★★★
Edit this entry  
26
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★½
Edit this entry  
26
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
25
The Mummy's Curse

The Mummy's Curse

1944
×
★★½
Edit this entry  
25
The Mummy's Ghost

The Mummy's Ghost

1944
×
★★½
Edit this entry  
25
Star Trek Into Darkness

Star Trek Into Darkness

2013
×
★★★★
Edit this entry  
25
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Mummy's Tomb

The Mummy's Tomb

1942
×
★★½
Edit this entry  
24
Kate

Kate

2021
×
★★★
Edit this entry  
24
The Velvet Underground

The Velvet Underground

2021
×
★★★½
Edit this entry  
23
Star Trek

Star Trek

2009
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Mummy's Hand

The Mummy's Hand

1940
×
★★★
Edit this entry  
21
Chicken Run

Chicken Run

2000
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Invisible Man's Revenge

The Invisible Man's Revenge

1944
×
★★
Edit this entry  
20
Invisible Agent

Invisible Agent

1942
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Invisible Woman

The Invisible Woman

1940
×
★★
Edit this entry  
20
The Invisible Man Returns

The Invisible Man Returns

1940
×
★★★★
Edit this entry  
18
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★
Edit this entry  
16
Out of Sight

Out of Sight

1998
×
★★★★
Edit this entry  
16
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★★½
Edit this entry  
14
Flying Saucers Over Hollywood: The 'Plan 9' Companion

Flying Saucers Over Hollywood: The 'Plan 9' Companion

1992
×
★★★
Edit this entry  
14
Ed Wood

Ed Wood

1994
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Black Hole

The Black Hole

1979
×
★★½
Edit this entry  
13
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
13
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Escape from New York

Escape from New York

1981
×
★★★★
Edit this entry  
11
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★
Edit this entry  
09
Reign of Fire

Reign of Fire

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Ghosts of Mars

Ghosts of Mars

2001
×
★★★
Edit this entry  
07
Vampires

Vampires

1998
×
★★½
Edit this entry  
06
Village of the Damned

Village of the Damned

1995
×
★★★½
Edit this entry