Sort by

Thijs has logged 34 entries for films during May 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Escape from New York

Escape from New York

1981
×
★★★★
Edit this entry  
29
Prehistoric Planet

Prehistoric Planet

2022
×
★★★★
Edit this entry  
29
RRR

RRR

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Assault on Precinct 13

Assault on Precinct 13

1976
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Edit this entry  
22
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★
Edit this entry  
22
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Gladiator

Gladiator

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Robin Hood

Robin Hood

2010
×
★★★½
Edit this entry  
20
Princess of Thieves

Princess of Thieves

2001
×
★★★
Edit this entry  
20
King Arthur

King Arthur

2004
×
★★★
Edit this entry  
20
The Eagle

The Eagle

2011
×
★★★
Edit this entry  
19
Pathfinder

Pathfinder

2007
×
★★
Edit this entry  
13
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Crimes of the Future

Crimes of the Future

2022
×
★★★½
Edit this entry  
11
Centurion

Centurion

2010
×
★★★
Edit this entry  
10
All Monsters Attack

All Monsters Attack

1969
×
★★★★
Edit this entry  
10
Destroy All Monsters

Destroy All Monsters

1968
×
★★★½
Edit this entry  
10
Son of Godzilla

Son of Godzilla

1967
×
★★★
Edit this entry  
10
Ebirah, Horror of the Deep

Ebirah, Horror of the Deep

1966
×
★★
Edit this entry  
09
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Knock Off

Knock Off

1998
×
★★★★
Edit this entry  
08
We Can Be Heroes

We Can Be Heroes

2020
×
★★★
Edit this entry  
08
The Adventures of Sharkboy and Lavagirl

The Adventures of Sharkboy and Lavagirl

2005
×
★★
Edit this entry  
07
Spy Kids: All the Time in the World

Spy Kids: All the Time in the World

2011
×
★★★★
Edit this entry  
07
Spy Kids 3-D: Game Over

Spy Kids 3-D: Game Over

2003
×
★★★
Edit this entry  
07
Spy Kids 2: The Island of Lost Dreams

Spy Kids 2: The Island of Lost Dreams

2002
×
★★★½
Edit this entry  
07
Spy Kids

Spy Kids

2001
×
★★★½
Edit this entry  
06
Army of Darkness

Army of Darkness

1992
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★★
Edit this entry  
03
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★½
Edit this entry