Sort by

Thijs has logged 32 entries for films during June 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Quick and the Dead

The Quick and the Dead

1995
×
★★★★
Edit this entry  
30
Drag Me to Hell

Drag Me to Hell

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Sweet Charity

Sweet Charity

1969
×
★★★½
Edit this entry  
28
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★
Edit this entry  
28
Won't You Be My Neighbor?

Won't You Be My Neighbor?

2018
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Gift

The Gift

2000
×
★★★★
Edit this entry  
26
Return to Oz

Return to Oz

1985
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Wizard of Oz

The Wizard of Oz

1939
×
★★★
Edit this entry  
26
The Fall

The Fall

2006
×
★★★★
Edit this entry  
22
Johnny Mnemonic

Johnny Mnemonic

1995
×
★★★½
Edit this entry  
22
How to Build a Dinosaur

How to Build a Dinosaur

2011
×
★★★½
Edit this entry  
22
Planet Dinosaur

Planet Dinosaur

2011
×
★★★★
Edit this entry  
18
Double Team

Double Team

1997
×
★★★½
Edit this entry  
17
Day Watch

Day Watch

2005
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Night Watch

Night Watch

2004
×
★★★★
Edit this entry  
16
Walking with Monsters

Walking with Monsters

2005
×
★★★★
Edit this entry  
15
Sea Monsters

Sea Monsters

2003
×
★★★★
Edit this entry  
15
Oz the Great and Powerful

Oz the Great and Powerful

2013
×
★★★
Edit this entry  
13
Jurassic World Dominion

Jurassic World Dominion

2022
×
★★★½
Edit this entry  
11
Mission to Mir

Mission to Mir

1997
×
★★★
Edit this entry  
11
10,000 BC

10,000 BC

2008
×
★★½
Edit this entry  
10
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★★
Edit this entry  
10
Jurassic World

Jurassic World

2015
×
★★★½
Edit this entry  
10
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Jurassic Park III

Jurassic Park III

2001
×
★★★★
Edit this entry  
09
They Live

They Live

1988
×
★★★★½
Edit this entry  
08
In the Mouth of Madness

In the Mouth of Madness

1994
×
★★★★
Edit this entry  
07
Prince of Darkness

Prince of Darkness

1987
×
★★★★½
Edit this entry  
02
The Lost World: Jurassic Park

The Lost World: Jurassic Park

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★★
Edit this entry  
01
The Goonies

The Goonies

1985
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Edit this entry