Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
Gangster Squad

Gangster Squad

2013
×
★★★★
Edit this entry  
12
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★
Edit this entry  
19
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★
Edit this entry  
22
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★★½
Edit this entry  
22
Remember the Titans

Remember the Titans

2000
×
★★★★
Edit this entry  
15
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★★
Edit this entry  
15
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★★½
Edit this entry  
15
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Edit this entry  
05
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★★½
Edit this entry  
23
Noelle

Noelle

2019
×
★★★½
Edit this entry  
12
Scooby-Doo and the Alien Invaders

Scooby-Doo and the Alien Invaders

2000
×
★★½
Edit this entry  
11
Scooby-Doo! and the Witch's Ghost

Scooby-Doo! and the Witch's Ghost

1999
×
★★½
Edit this entry  
10
Scooby-Doo on Zombie Island

Scooby-Doo on Zombie Island

1998
×
★★★½
Edit this entry  
11
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Edit this entry  
06
How to Lose a Guy in 10 Days

How to Lose a Guy in 10 Days

2003
×
★½
Edit this entry  
06
Tag

Tag

2018
×
★★★½
Edit this entry  
13
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★
Edit this entry  
30
Raising Kratos

Raising Kratos

2019
×
★★★½
Edit this entry  
23
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

2019
×
★★½
Edit this entry  
09
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Age of Adaline

The Age of Adaline

2015
×
★★½
Edit this entry  
01
T2 Trainspotting

T2 Trainspotting

2017
×
★★½
Edit this entry  
01
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★½
Edit this entry  
10
Us

Us

2019
×
★★★★
Edit this entry  
26
White Chicks

White Chicks

2004
×
★★½
Edit this entry  
21
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★½
Edit this entry  
21
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★
Edit this entry  
08
Isn't It Romantic

Isn't It Romantic

2019
×
★★½
Edit this entry  
12
Corman's World

Corman's World

2011
×
★★★★
Edit this entry  
11
American Promise

American Promise

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
10
The Bad Kids

The Bad Kids

2016
×
★★★½
Edit this entry  
10
Crime + Punishment

Crime + Punishment

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Three Identical Strangers

Three Identical Strangers

2018
×
★★★
Edit this entry  
09
Fyre

Fyre

2019
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Stanford Prison Experiment

The Stanford Prison Experiment

2015
×
★★★½
Edit this entry  
09
Brooklyn

Brooklyn

2015
×
★★★
Edit this entry  
08
Filmworker

Filmworker

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
08
They'll Love Me When I'm Dead

They'll Love Me When I'm Dead

2018
×
★★★½
Edit this entry  
08
After Porn Ends 3

After Porn Ends 3

2018
×
★★½
Edit this entry  
08
Alt-Right: Age of Rage

Alt-Right: Age of Rage

2018
×
★★★½
Edit this entry  
08
Won't You Be My Neighbor?

Won't You Be My Neighbor?

2018
×
★★★★
Edit this entry  
01
A Gray State

A Gray State

2017
×
★★★
Edit this entry  
31
Last Holiday

Last Holiday

2006
×
★★★
Edit this entry  
31
On the Basis of Sex

On the Basis of Sex

2018
×
★★★½
Edit this entry  
31
My Friend Dahmer

My Friend Dahmer

2017
×
★★★½
Edit this entry  
23
Green Book

Green Book

2018
×
★★★★
Edit this entry