• Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★★

  • A Perfect Pairing

    ★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • The Northman

    ★★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • Met Mes

    ★★½

  • Fresh

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • The Hating Game

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Love without borders

    ★★

  • Waiting for Bojangles

    ★★★★

  • My Father Is an Airplane

    ★★½

  • Scenes from a Marriage

    ★★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★

  • The Voyeurs

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★½

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★½

  • In the Heights

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Cruella

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Just Say Yes

  • Petite Maman

    ★★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Finding ʻOhana

    ★★★½

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • Supernova

    ★★★★

  • On the Rocks

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • Antebellum

    ★★½

  • Tenet

    ★★★★★

  • Life as It Should Be

    ★★

  • Words Bubble Up Like Soda Pop

    ★★★½

  • The Kissing Booth 2

  • Attack on Titan: Chronicle

    ★★★★★

  • Desperados

    ½

  • Trolls World Tour

    ★★★

  • Onward

    ★★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★½

  • The Father

    ★★★★★

  • Minari

    ★★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • The Courier

    ★★★

  • Dolittle

    ★★½

  • Spies in Disguise

    ★★★

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Last Christmas

    ★★★

  • Frozen II

    ★★★★½

  • Klaus

    ★★★★★

  • Wat is dan liefde

    ★★½

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★★

  • Can You Keep a Secret?

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Babyteeth

    ★★★★