Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
09
Grease

Grease

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Elvis

Elvis

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Grown Ups 2

Grown Ups 2

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Terminator

The Terminator

1984
×
★★★★
Edit this entry  
28
Fire of Love

Fire of Love

2022
×
★★★★
Edit this entry  
23
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★
Edit this entry  
09
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★★★
Edit this entry  
18
Tuscan Wedding

Tuscan Wedding

2014
×
★★
Edit this entry  
09
A Perfect Pairing

A Perfect Pairing

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Chip 'n Dale: Rescue Rangers

Chip 'n Dale: Rescue Rangers

2022
×
★★★★
Edit this entry  
22
Men in the City

Men in the City

2013
×
Edit this entry  
21
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Akira

Akira

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Scenes from a Marriage

Scenes from a Marriage

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★★½
Edit this entry  
10
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Northman

The Northman

2022
×
★★★½
Edit this entry  
26
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★★
Edit this entry  
23
Love without borders

Love without borders

2021
×
★★
Edit this entry  
20
Met Mes

Met Mes

2022
×
★★½
Edit this entry  
16
Millennium Actress

Millennium Actress

2001
×
★★★½
Edit this entry  
15
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
10
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★½
Edit this entry  
07
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Heavily in Love!

Heavily in Love!

2018
×
Edit this entry  
25
Can You Keep a Secret?

Can You Keep a Secret?

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Kissing Booth 2

The Kissing Booth 2

2020
×
Read the review Edit this entry  
22
The Good Dinosaur

The Good Dinosaur

2015
×
★★★
Edit this entry  
20
The Hating Game

The Hating Game

2021
×
★★★
Edit this entry  
19
Fresh

Fresh

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
HAIM / Valentine

HAIM / Valentine

2017
×
Edit this entry  
08
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Barbie in The 12 Dancing Princesses

Barbie in The 12 Dancing Princesses

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Alien

Alien

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★★½
Edit this entry  
01
Waiting for Bojangles

Waiting for Bojangles

2021
×
★★★★
Edit this entry  
27
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Fifty Shades of Grey

Fifty Shades of Grey

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
16
Wat is dan liefde

Wat is dan liefde

2019
×
★★½
Edit this entry  
06
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry